Аномальна зима: закарпатці в лютому постять фото з весняними квітами. Що відбувається?

Аномальна зима: закарпатці в лютому постять фото з весняними квітами. Що відбувається?
Квіти, які вже проросли у лютому, розквітлі підсніжники та крокуси, ведмеді, які не можуть заснути, зірваний через відсутність снігу турсезон - отакою є цьогорічна зима на Закарпатті. Що відбувається?

 

На адресу нашої реакції надійшли фото від нашої читачки з Оноківців, що в Ужгородському раоні. Жінка зробила світлини рослин, що в її городику. Написала нам (передаємо написане без редагування): 

"Така тепла зима, що рослини просто "подуріли" - починають виходити з-під землі посередині зими. То справжня біда, бо вибиті почки потім мерзнуть, чи виживе після того рослина? Словом, у мене вже й рози повибивали, і інші квіти зеленіють, і на абрикосі щось на гілках набубнявіло..."

Фото з весняними квітами на початку лютого постять і користувачі Фейсбук: 

Жінка-дописувачка нашого видання задає питання, що вже є риторичним: що коїться з погодою?

НЕЗВОРОТНІ КЛІМАТИЧНІ ЗМІНИ

Що-що відбувається, і так все зрозуміло: в Україні триває незворотний процес зміни клімату. Експерти б'ють на сполох, що погодні умови в новому 2020 року в Україні приведуть до нових температурних рекордів і збільшать кількість аномалій.

Про зміни клімату в Україні у ході прес-конференції ГолосUA повідомила Тетяна Адаменко начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

«Це результат глобальних процесів зміни клімату в цілому, не тільки в Україні. Такі аномалії в природі були і раніше. На сьогоднішній момент можемо говорити, що кількість таких аномалій збільшилася. В Україні вже були раніше аномально теплі зими. Зазвичай так буває кілька разів за десятиліття. Зараз це вже четверта аномальна зима за останнє десятиліття. Нинішня зима стала аномальна всіх попередніх, оскільки снігу не було взагалі. Що стосується температурного режиму, то в цьому році метеорологічна зима ще не настала», — зауважила Тетяна Адаменко.

Чи нашкодить тепла зима урожаєві?

Погода перешкоджає належній перезимівлі озимих культур, стверджують експерти.

Погода перешкоджає належній перезимівлі озимих культур

Фото: SuperAgronom.com

Посіви озимої пшениці

У другій декаді січня в Україні спостерігався дефіцит опадів, який у свою чергу супроводжувався аномально теплою погодою. За даними УкрАгроКонсалт, середня декадна температура за звітний період перевищувала норму на 2-8,5°С і на 3-5°С була вище середніх показників, станом на аналогічний період 2019 року. Протягом декади спостерігались опади у вигляді дощу, мряки, мокрого снігу та снігу, втім, їх кількість не перевищувала 1-6 мм (20-39% від декадної норми). Снігового покриву на кінець другої декади на полях не було, лише подекуди в західних областях висота снігового покриву становила 1 см. Глибина промерзання ґрунту станом на 20 січня коливалася від 3 до 15 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче 1-2°С морозу не знижувалася.

«Аномально тепла погода з дефіцитом опадів була малосприятлива для перезимівлі озимих культур. Позитивним фактором протягом декади залишалося те, що спостерігалася похмура погода. На посівах озимої пшениці не відзначалися ростові процеси, змін у фазовому розвитку також не було», — йдеться в повідомленні.

Біда буде, кажеТетяна Адаменко, якщо вдарять морози і не буде снігу - тоді існує велика ймовірність втрати частини посівів всіх озимих. На даний момент істотних ризиків для врожаю не спостерігається, однак така погода лише сприяє поширенню шкідників та збудників хвороб.

«Є ризик, що урожай всіх культур буде нижчим через те, що в Україні випало мало опадів. Залишається тільки сподіватися, що лютий і березень компенсує їх нестачу. У нас вже бували такі роки, коли весь урожай був сформований за рахунок березневих опадів. Так було і у 2018 році. Якщо ґрунті не буде вистачати вологи, то може постраждати 90% врожаю. Для ярих посуха є величезною проблемою. Загибелі або якоїсь катастрофи для рослин не буде. Але їх стан погіршиться через зимову посуху на фоні плюсових температур», — зауважила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

Що ж, час покаже. Будемо сподіватися, що зима ще виправиться і насипле снігу. Хоча прогноз закарпатських сипотиків не дуже втішний: впродовж наступних двох днів по області тільки вночі часом сніг, вдень без істотних опадів.   Опадів не прогнозують і на 4-5 днів наперед: "Консультація 09-10.02.2020 р.: 9.02. Без опадів. Температура повітря вночі 5-10° морозу, вдень 1-6° тепла, в горах місцями вночі до 15°, вдень 0-5° морозу. 10.02. Вночі без істотних опадів, вдень часом опади. Температура повітря вночі 1° тепла - 4° морозу, на високогір'ї до 7° морозу, вдень 3-8° тепла, в горах місцями 3° тепла - 2° морозу". 

Слідкуємо...

Юлія Дідик

uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

05 лютого 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів