Ющенко ставить умови Верховній Раді
Секретар РНБО Анатолій Кінах повідомив, що Президент України Віктор Ющенко візьме участь завтра у засіданні Верховної Ради України лише за двох умов, передає УНІАН.
А саме, якщо результатом засідання буде складання присяги суддів Конституційного суду України і скасування постанови Верховної Ради про відставку уряду.
"Те, що стосується пропозиції провести спільну зустріч у Верховній Раді 19 січня у форматі Президент - Верховна Рада - уряд - РНБО, то ця пропозиція підтримується, але за однієї умови: це не повинна бути марна розмова, взаємні звинувачення, і результатом такої зустрічі обов’язково має бути вирішення, як мінімум, двох питань: складання присяги суддів Конституційного суду та поновлення діяльності Конституційного суду України, і скасування постанови Верховної Ради від 10 січня цього року щодо так званої "відставки уряду", що суперечить, зокрема, нашим загальнодержавним стратегічним інтересам", - сказав Кінах.
Він зазначив, що діалог з цього питання триває, і "за його результатами буде остаточно вирішена можливість участі Президента та уряду у вищезгаданій зустрічі у Верховній Раді 19 січня".
[b]Конструктивний діалог[/b]
Президент України Віктор Ющенко заявляє, що від завтрашнього засідання Верховної Ради та уряду суспільство очікує конструктивного діалогу представників усіх гілок влади.
Про це він заявив сьогодні на засіданні Ради національної безпеки та оборони, під час якого його учасники обмінялися думками стосовно загострення суспільно-політичної ситуації в Україні та обговорили головні зовнішні і внутрішні проблеми, що постали сьогодні перед державою та інститутами влади.
Щодо проведення спільного засідання Верховної Ради з урядом за участі Президента, глава держави зазначив, що таке засідання має сенс лише у випадку, якщо воно буде конструктивним.
"Українське суспільство чекає від цього засідання конструктивного діалогу між представниками різних гілок влади, їхньої консолідованої позиції, результативного пошуку компромісу, а не обміну передвиборчими пристрастями та емоціями", - зазначив він.
Ющенко підкреслив, що єдиним шляхом виходу з конфлікту щодо рішення Верховної Ради від 10 січня у політичній і правовій площині має бути розгляд цього питання в Конституційному суді України. Тому глава держави наполягає на тому, щоб на спільному засіданні були приведені до присяги судді Конституційного суду.
Ющенко також заявив, що це засідання парламенту має відбуватися у відкритому режимі, щоб суспільство з перших вуст почуло позицію керівництва держави стосовно нагальних політичних питань. Президент закликає провести результативний діалог, а всім сторонам процесу продемонструвати мудрість, коректність, повагу до суспільства та інститутів влади.
Глава держави заявив, що готовий оголосити свій план взаємодії між гілками влади на час виборчої кампанії і сподівається, що інші сторони готові до діалогу, до пошуку компромісу і будуть керуватися в цьому процесі інтересами держави і суспільних настроїв, а не передвиборними пристрастями.
До цієї новини немає коментарів