Беріть на замітку: ознаки того, що ваші ясна потребують допомоги

Беріть на замітку: ознаки того, що ваші ясна потребують допомоги
Хвороби ясен, навіть незначні, можуть бути небезпечні не лише для зубів і порожнини рота: інфекції, що розвиваються у м'яких тканинах, здатні потрапляти у серце і вражати міокард. Ще одна небезпека — наліт, що утворюється на яснах: він також може потрапити у судини, що постачають кров'ю серце, і сприяти утворенню тромбів. Розповідаємо, які ознаки сигналізують про хвороби ясен, інформує Ukr.Media.

 

Червоні або набряклі ясна

Червоні, набряклі або дуже чутливі ясна — ознака пародонтозу, що розвивається. З'являється він через вплив бактерій, які накопичуються навколо зубів через недостатню гігієну порожнини рота.

Кровоточивість після чищення зубів

Гінгівіт — легка форма захворювання ясен, яка проявляється появою крові, особливо після приймання їжі або чищення зубів. На щастя, профілактичне очищення зубів у стоматолога і використання зубної нитки зазвичай допомагають вирішити проблему.

Зуби, що хитаються

Якщо натиснувши на зуб язиком або пальцем, ви відчуваєте, що він трохи піддається — це привід якомога швидше звернутися до стоматолога. У іншому разі можна втратити навіть абсолютно здоровий зуб.

Проміжки між зубами

Посміхніться якомога ширше і подивіться у дзеркало: якщо ви помітите невеликі проміжки між зубами, що нагадують чорні трикутники, це ознака захворювання ясен.

Зубний камінь

Зубний наліт, який не видалено вчасно і якісно, з часом може перетворитися на твердий і небезпечний зубний камінь, здатний серйозно нашкодити здоров'ю ясен. Ретельне чищення зубів, використання зубної нитки (для видалення не лише залишків їжі, але і для видалення нальоту з важкодоступних місць), а також профілактичне очищення їх у стоматолога двічі на рік зазвичай допомагають запобігти утворенню зубного каменю. Якщо ж він все одно з'являється, варто відразу ж видаляти його: чим довше він залишається у порожнині рота, тим у більшій небезпеці наші зуби і ясна.

Підвищена чутливість зубів

Іноді зубна емаль починає реагувати на холодну або гарячу їжу через те, що ви занадто сильно чистите зуби і ушкоджуєте емаль. Але часто запалені ясна також підвищують чутливість зубів, оскільки оголюють їх корені — і зуби реагують на холод або тепло.

Неприємний запах з рота

Поганий запах з рота ніколи не можна ігнорувати — він може бути ознакою небезпечних захворювань, у тому числі, наприклад, діабету. Але якщо запах нагадує "аромат" гнилих яблук або алкоголю, варто записатися до пародонтолога — найімовірніше, його причина у запаленні ясен.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

20 липня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів