Закарпаття відвідали керівники МОЗ. Як оцінили медичну галузь краю?

Урядовці передусім цікавляться, як в області просувається медична реформа під час боротьби з пандемією та як функціонують заклади, де приймають хворих на коронавірус. З цією метою вони відвідали райлікарні у смт Воловець, смт Міжгір’я, КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги у м.Берегові, Лікарню Святого Мартина (колишня Мукачівська ЦРЛ) у м.Мукачево та обласні лікарні в Ужгороді.
Останнім часом на Закарпатті завантаження ліжок в лікарнях першої хвилі, які приймали хворих на коронавірус, було досить суттєвим. Передусім це було пов’язано з тим, що збільшилася кількість тестувань на виявлення COVID-19. До лікування хворих на коронавірус у Закарпатській області було долучено додатково ще 6 закладів - районних лікарень, сказав головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я України.
Віктор Ляшко:
«Наше завдання практично допомогти цим лікарням законтрактуватись із НСЗУ і отримати фінансування, яке покриває 300% надбавки лікарям, які працюють з ковідом, повну забезпеченість дороговартісними медпрепаратами, передусім антибіотиками, які використовуються під час лікування, щоб ніхто із пацієнтів самостійно не вишукував фінанси на лікування.»
Також заступники міністра охорони здоров’я разом із головою Закарпатської ОДА Олексієм Петрович та його першим заступником Олегом Коцюбою з’ясовували, чим ще треба доукомплектувати медичні заклади області, які приймають хворих на коронавірус. Від кількості бригад, наявного обладнання, залежить рівень фінансування, яке Національна служба здоров’я України надає закладам. Віктор Ляшко: «Наше головне завдання – винайти проблему і допомогти її вирішити, комплексно, на усіх рівнях- національному, регіональному, місцевому.»
Говорили й про адаптивний карантин, який продовжили до 31серпня, про відновлення системи протиепідемічного захисту в Україні. Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я України: «COVID-19 - хвороба - непередбачувана, ми повинні навчитися жити в нових умовах і пристосуватися до них.»
Окремо про реформування психіатричних лікарень розказала заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. Вона відвідала Берегівську психіатричну лікарню: «На жаль, в Україні психіатрія ніколи не була в пріоритеті. Психіатричні лікарні є занедбані, їх є багато, значно більше потреби. Не усі пацієнти мають лікуватися у психіатричній лікарні. Дуже доглянута Берегівська психіатрична лікарня, дуже чиста, активний фаховий керівник Тетяна Алмашій. Ми працюємо над тим, щоб психіатрична служба була дофінансована.Антикризовий пакет дофінансування можна законтрактувати до 31 серпня.»
Загалом були визначені проблемні моменти функціонування закладів охорони здоров’я області, зокрема фінансові, й визначені шляхи їх вирішення.
Пресцентр Закарпатської ОДА
До теми
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- Закарпатська міфологія на картах таро: як художниця з Ужгорода популяризує український фольклор за кордоном
- Гідні умови праці й зарплата, як у сусідів із ЄС: підготувати й утримати фахівців
- "Синевирське диво" під час війни. Як правильно зробити бізнес на вівцях, а репутацію - на ефективному керівництві
- Як ветеранам повернутися до цивільного життя й роботи: досвід Семена Махліна
- Меблі лікаря Новака, старовинні медичні інструменти та шеврони: експонати Музею історії Закарпатської обллікарні
- Історія однієї картини: «Верховинське село» Антона Кашшая
- «Собака для ветерана»: історія Дмитра та його улюбленця Блека
- Удочерили трьох сестричок і завели козу. Родина з Київщини кардинально змінила життя на Закарпатті, і не тільки своє
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- “Вуйко Еко”: як ветерани Вуйко, Грузин і Директор на Закарпатті крафтовий бізнес започаткували
- Нести вантаж війни легше удвох: історії любові й боротьби
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
До цієї новини немає коментарів