Закарпатські фотографи відзняли зоряний дощ Персеїди та перлинки Ілона Маска

Ми розповідали, що Макс втілює проєкт “Культурний шлях – село Дерцен”, і він описав 15 причин поїхати в закарпатське село Дерцен. А цього разу – покажемо нічний Дерцен, романтичний, зоряний. Далі – розповідь Макса для Varosh.
Це не перша нічна фотосесія в Дерцені і не остання, але наразі – найулюбленіша! Я працюю над проєктом “Культурний шлях село Дерцен”, і якраз звернув увагу на дати піку потужності метеорного потоку – 12-13 серпня. Тому відразу вирішив відзняти його в Дерцені.
Основна мета – створити кілька десятків гарних світлин, аби в кадрі був Дерценський хрест – найвищий в Україні і третій за висотою в Європі. Це яскрава візитівка села Дерцен.
Ph: Сергій Карловський
Ми зібралися невеличкою групою фотографів-друзів і ввечері вирушили до Дерцена. Розклали намети на схилі Дерценського пагорбу, під хрестом, відтак очікували зоряний дощ Персеїди.
Персеїди — метеорний потік, який щорічно з’являється з боку сузір’я Персея. Метеорний потік утворюється у результаті проходження Землі крізь шлейф пилових частинок від комети Свіфта-Татла. Земля в ці дати проходить крізь уламки комети, які утворюють величезний шлейф, що простягається у космічному просторі. У довжину він сягає мільярди кілометрів і складається з крихіток пилу і криги.
Ph: Макс Адаменко
Комета Свіфта-Татла наближається до Землі раз на 135 років, проте наша планета щорічно проходить крізь її хвіст. Комети, наближаючись до Сонця, нагріваються і розпорошують в космічному просторі мілкі часточки криги і пилу. Вони потрапляють в атмосферу Землі на швидкості 150 тис. км/год, згорають у ній, спалахуючи немов зірки. Відтак перекреслюють небосхил суцільними і переривчастими смугами. Потік стає помітним з 17 по 24 серпня, а його максимум припадає на 12 серпня. Число метеорів сягає 60-100 на годину. Це явище можна спостерігати з будь-якого місця планети, але найяскравіше – у північній півкулі.
Ph: Юрій Сазін
Востаннє комета проходила неподалік Землі у 1992 році. Наступного разу вона зустрінеться із нашою планетою у 2126 році. І це має бути видовищна подія, адже метеорний потік має бути надзвичайно потужним!
Ми сфотографували кілька яскравих метеорів і визначили методику зйомки на наступний рік. Вийшло значно більше кадрів зоряного неба і Чумацього шляху з Дерценським хрестом – як я і планував.
Проте було ще одне явище, від якого ми роззявили рота!!! Смуга зірочок, що на великій швидкості пролітали небосхил зліва направо! На світлині вони вийшли суцільною смугою. Уранці ми з’ясували, що це були перлинки від Ілона Маска – супутники програми Starlink.
Starlink – глобальна система супутників у навколоземному просторі. Це проєкт для забезпечення високошвидкісним доступом в інтернет від компанії Ілона Маска SpaceX. Кожен супутник важить 260 кг. Вони оснащені сонячними батареями, антенами, датчиками орієнтування та електростатичним двигуном для маневрування і уникнення зіткнення із космічним сміттям. Після закінчення терміну експлуатації супутник зійде з орбіти і згорить в атмосфері Землі.
Таке намисто перлинок побачили і ми!
Після цієї фотосесії ми одностайно вирішили повторити захід найближчим часом, за сприятливої погоди. Хай і без Персеїди, але фото зоряного неба з хрестом у кадрі сподобалися усім. Тож до календаря туристичних подій села Дерцен сміло можна включити фототур на Персеїди!
Макс Адаменко, Varosh
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Рішення місцевих рад щодо регіональних мов на Закарпатті скасовано — Кремінь
- Закарпатські рятувальники - про основні причини пожеж та загибелі людей на них
- Як Ужгород хрещався ФОТОРЕПОРТАЖ
- Львів'янин, який заблукав на Рахівщині, може перебувати в Румунії, - У ДСНС
- Актуальне нагадування: графік руху автобусів маршрутів №№18, 20 та 24 в Ужгороді
- Служба зайнятості Закарпаття - про допомогу бізнесу в період карантину
- Закарпаття засніжене: світлини гірських доріг
- В Карпатах сфотографували рись, яку занесено до Червоної книги
- До уваги закарпатців: у МОЗ назвали фейком інформацію про заборону продажу повсякденних товарів під час карантину
- "На мене ніколи не робили ставку". Історія хлопця, що жив на вулиці, а тепер має власний бізнес
- Новорічні свята у дитинстві: 20 історій відомих закарпатців
- "Свято наближається": ідеї новорічного декору від креативних ужгородців
- Втрачений Ужгород: ромські музиканти брати Лані
- Викладачка Природничо-гуманітарного фахового коледжу УжНУ відзначена за внесок у розвиток освіти
- Андрій Андріїв: За святковою вечерею сьогодні зустрічатимуть першу зірку і разом з нею возвеличуватимуть Ісуса Христа вірники західного обряду
- Зима 1967-го в Закарпатті на фотографіях Віталія Гуменюка (ФОТО)
- Сергій Федака за прилавком книгарні: «Найкращий мій друг в умовах карантину – комп’ютер»
- У КНП «Тячівська районна лікарня» встановлять потужну кисневу станцію
- УжНУ збирає кошти на придбання кисневого концентратора для лікарні
- До уваги закарпатців: стало відомо про зміни правил в'їзду в Угорщину
До цієї новини немає коментарів