Ужгород: дві ДВК переписували протоколи прямо у залі ТВК, на місце події ОПОРА викликала поліцію

Ужгород: дві ДВК переписували протоколи прямо у залі ТВК, на місце події ОПОРА викликала поліцію
В ніч на 27 жовтня невстановлені ОПОРОЮ представники двох ДВК переписували ймовірно протоколи прямо у залі міської територіальної виборчої комісії. Оскільки у таких діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, спостерігач ОПОРИ одразу викликав на місце події поліцію.

 

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, приблизно о першій ночі 27 жовтня під час засідання Ужгородської міської ТВК він помітив, як члени ДВК переписували протоколи щодо підсумків голосування на своїх дільницях. Як видно із відео, спочатку протоколи, ймовірно, переписувала жінка, щось дивлячись у телефон. Поруч з нею сидів чоловік та щось підказував – ймовірно колега по комісії.

Трохи згодом прямо на очах членів ТВК протоколи із підсумками голосування ймовірно переписували дві жінки, очевидно – колеги по ДВК.

Оскільки у таких діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення за статтею 158-3 Кримінального кодексу України – фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, спостерігач ОПОРИ повідомив про події поліцію за номером 102. Для з’ясування обставин до ТВК прибули представники поліції, яким спостерігач ОПОРИ надав пояснення. У разі відправки членів ДВК із протоколами про підсумки голосування на уточнення, вони мали б складати нові, уточнені протоколи під час засідання комісії і оформляти виборчу документацію у присутності інших членів комісії та суб’єктів виборчого процесу, які мають право перебувати на засіданні комісії.  

Відповідно до частини 8 статті 254 Виборчого кодексу України, дільнична виборча комісія зобов’язана у строк, визначений територіальною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол з позначкою "Уточнений" складається відповідно до цього Кодексу у порядку, в якому було складено протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, який потребує уточнення, транспортується до територіальної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 253 цього Кодексу. Час прийняття територіальною виборчою комісією протоколу дільничної виборчої комісії з позначкою "Уточнений" і занесені до цього протоколу відомості фіксуються у протоколі засідання територіальної виборчої комісії.

Згідно із частиною 1 статті 158-3 Кримінального кодексу України, підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, комісії референдуму протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або дільниці з референдуму, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, округу з референдуму чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії або комісії з референдуму -карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

ОПОРА

 

27 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів