Степана Черничка призначили ректором ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ

 Степана Черничка призначили ректором ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ
27 жовтня вчена рада Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ призначила виконуючого обов’язки ректора, доктора гуманітарних наук, професора мовознавства Степана Черничка ректором освітнього закладу.

 

Професор-філолог обіймав посаду виконуючого обов’язки ректора з червня 2020 року. Його кандидатуру оцінювали за конкурсом відповідно до законів української вищої освіти та статуту інституту. Степан Черничко зазначив, що для подання заяви на посаду ректора існує двомісячний термін, протягом якого кожен бажаючий мав можливість висунути свою кандидатуру. Після цього опікунська рада Благодійного фонду «За Закарпатський угорський інститут» перевірила, чи відповідають надіслані заявки відповідним вимогам. На засіданні опікунської ради, яка відбулася 22 жовтня 2020 року, було встановлено, що на посаду ректора надійшла єдина дійсна заявка. 27 жовтня вчена рада ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ шляхом таємного голосування прийняла рішення про призначення нового ректора.

Степан Черничко також сказав, що закладу скоро виповниться 25 років. «За ці роки відбувся надзвичайний розвиток інституту. Тож нашим першочерговим завданням є підтримка та поглиблення тих результатів, яких ми досягли дотепер. Це, у свою чергу, означає інфраструктурний розвиток і головним чином професійне будівництво, що, згідно зі статутом інституту, є завданням ректора. Крім того, факультети вишу повинні відповідати вимогам, установленим Міністерством освіти України», – зауважив пан Черничко.

За словами ректора, слід розширити кількість факультетів та спеціальностей за вибором, а існуючі спеціальності переакредитувати після закінчення попереднього терміну.

Степан Черничко окремо наголосив: «Сьогодні вчена рада коледжу прийняла резолюцію, згідно з якою ми входимо в так звану міжнародну акредитацію. Це означає, що заклад хоче оцінити себе відповідно до стандартів вимог, яким відповідають європейські виші. Якщо нам це вдасться, ми зможемо зі спокійним серцем сказати, що наш інститут – це не лише український особливий навчальний заклад, створений для угорської меншини, але й той, який посідає гідне місце в європейському рейтингу вишів».

На завершення Степан Черничко сказав, що хотів би бачити ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ освітнім закладом, де весь персонал та всі студенти почуваються як дома. «А також установою, де ми разом можемо боротися та працювати задля досягнення спільних цілей. Я впевнений, що гуртом, допомагаючи одне одному, ми будемо рухатися вперед», – підсумував ректор.

Джерело: kmf.uz.ua

 

28 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів