Ремонтів майже на 40 мільйонів гривень торік виконали в УжНУ
У 2020 році університет виконав ремонтних робіт на 39 856 783 гривень. Якщо порівнювати із попередніми роками, то ця сума в рази більша. Для кращого розуміння подамо інфографіку.
Усі кошти – університетські (забігаючи наперед, скажемо, що УжНУ виграв ґрант з енергоефективності на понад 4 мільйони євро, тому невдовзі на ремонти залучатиме й ґрантові кошти). Дмитро Сойма обґрунтовує: «Цього року в УжНУ дуже хороший набір студентів – кращий, ніж у попередні роки. Наш університет почав різко поліпшувати свої позиції на рівні держави та світу. До того ж механізм подачі документів теж спростився – перейшов до онлайну. Думаю, з огляду на все це ми стаємо більш привабливим й росте кількість абітурієнтів, які хочуть вчитися в Ужгороді. А відповідно маємо більше коштів і більше можливостей».
Якщо говорити про види робіт, то вони варіюються від поточних косметичних у житлових та навчальних корпусах, заміни комунікаційних мереж – аж до капітальних ремонтів фасадів та заміни вікон, дверей, покриття даху й навіть будівництва додаткових поверхів.
Так, приміром часта проблема, вирішення якої нагадує боротьбу з вітряками, – вандалізм. Стіни корпусів (а особливо зухвало, коли це стосується історичних будівель) псують стихійними написами та графіті. Тож щоразу їх доводиться зафарбовувати.
«Ось погляньте: ми пофарбували фасад біологічного факультету. Засікайте, через скільки тут знову з’являться написи», – каже Дмитро Сойма.
Написи на фасаді медфаку
Пофарбований фасад біологічного факультету
Найдорожчим щодо ремонтно-будівельних робіт у 2020 став корпус стоматологічного факультету. Тут добудовують два поверхи.
Надбудова на стоматологічному факультеті
Якщо ви, бува, не знали, вся будівля стомату – це колишня університетська їдальня. Однак зали їдальні і технічні приміщення переобладнали під навчальні авдиторії та кабінети, у яких із 2006 року оселилися стоматологи. За майже 15 років існування факультет став таким популярним і велелюдним, що студентам стало затісно. Тому тут почали будівництво двох додаткових поверхів. Таке «задоволення» коштувало університету майже 14 мільйонів гривень.
Ще два дороговартісні ремонти – реконструкція великої й малої зали Вченої ради в ректораті та ремонт фасадів медичного факультету. Ці роботи обійшлися вишу в майже 4.5 та 4 мільйони гривень відповідно. Про них ми розкажемо докладніше в наступних публікаціях.
Цікаво, що карантин посприяв ремонтним роботам. Дмитро Сойма пояснює: «Умовно нам пощастило: нема занять. Тому ні ми не заважаємо навчальному процесу, ні навчальний процес нам. Прагнемо зробити наймасштабніші роботи до повернення студентів. Бо, скажімо, замінювати вікна під час навчального процесу не можна».
Найтривалішим був процес виготовлення проєктно-кошторисної документації. Надто – для історичних будівель. Її розробляли, коригували й затверджували три роки. А самі роботи відбуваються доволі швидко, тож уже за кілька місяців усе буде готово.
«Ми вже виконали більше половини задуманого. Цього року треба закінчити розпочате. Тому поки до таких капітальних робіт, особливо в історичних будівлях, не готуємося», – зауважує проректор. Утім зізнається: на 2021-й плани щодо ремонтів ще амбітніші.
У наступних публікаціях розкажемо про ремонти в історичних будівлях, ректораті та студентських гуртожитках. Стежте за новинами.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Професія, що рятує: Закарпаття чекає на нове покоління терапевтів і реабілітологів
- Реформа старшої школи: які предмети й курси будуть обов’язковими?
- Закарпаття отримало понад 28 млн грн державної субвенції на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, які через війну вимушено перемістилися до нашого регіону.
- В Ужгороді розповіли про ключові аспекти вступної кампанії 2025 у вищі військові навчальні заклади
- Віктор Микита відвідав одного із найбільших працедавців України – компанію McDonald's
- Дітям ветеранів, які навчаються на контракті, компенсуватимуть вартість навчання у вишах
- Закарпатців запрошують вступати до Національного університету оборони України
- Рятувальники спільно з Ужгородською громадою працюють над створенням добровільного пожежно-рятувального формування
- Закарпаття працює над облаштуванням освітніх осередків для викладання навчального предмета «Захист України» за оновленою програмою
- Із понеділка в ужгородських школах відновлюють очне навчання
- В Ужгороді відбулася регіональна освітня студія «Академічні ліцеї в системі профільної освіти»
- Ветеранський спорт: як отримати 1500 грн на Дія.картку
- Для представників держпідприємств і бізнесу Закарпаття проведуть безоплатні навчання
- Закарпатська ОВА, керівники 6 профтехучилищ та 9 підприємств підписали меморандуми про співпрацю
- Закарпаття – у трійці лідерів за кількістю поданих заявок на реконструкцію шкільних харчоблоків
- В УжНУ завершила свою роботу Українська школа з еволюційної біології (USEB 2025)
- Закарпатський ОТЦК та СП – про відстрочки для студентів та викладачів
- Закарпаття - серед лідерів за кількістю проведених інституційних аудитів у школах
- Закарпатські педагоги отримуватимуть доплати до кінця дії воєнного стану
- Закарпаття лідирує за показником приросту доходів обласних бюджетів
До цієї новини немає коментарів