В обхід декларування та оподаткування: перевізник не зміг непомітно завезти з Італії товару на кілька тисяч євро

В обхід декларування та оподаткування: перевізник не зміг непомітно завезти з Італії товару на кілька тисяч євро
 Сьогодні, 19 січня, інспектори-оперативники митного поста «Тиса» Закарпатської митниці виявили в багажному відсіку пасажирського автомобіля марки «Mercedes-Benz» 13 картонних коробок із незадекларованим товаром іноземного виробництва, орієнтовною вартістю понад 120 тис грн.

 

З’ясувалося, що 52-річний перевізник з Івано-Франківщини, повертаючись з італійського міста Бергамо, вирішив не декларувати у «червоному коридорі» увесь товар, аби обійти повну сплату митних платежів. Під час здійснення митних процедур водій свідомо вказав у декларації виключно вживані одяг і взуття, інші речі, загальною вагою 350 кг, в кількості 35 місць. Усно заперечив про наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

На підставі аналізу та ризиків, прискіпливі інспектори провели повний огляд транспортного засобу, зважування усіх пакунків і сумок, та виявили не вказаний у митній декларації та усно не заявлений товар італійського виробництва вагою 154 кг. Так, у 13 картонних коробках знаходилися: апарати для фільтрування або очищення води торгової марки «DVA»; різні частини обладнання для приготування кави; засоби, суміші у формі таблеток, що перешкоджають утворенню накипу, для використання в кавоварках, розфасовані у пластикові банки тощо.

Зрозуміло, що виявлений товар значно перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України (на одну особу до 500 євро і до 50 кг). Та, як зазвичай стається у подібних ситуаціях, водій не визнав свою провину, а перевів стрілки на малознайому людину з Італії, яка попросила його доставити коробки в Івано-Франківськ. Тож, відносно перевізника складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Остаточну вартість товару визначить спеціаліст-експерт, але згідно цін в Інтернет мережі на аналогічний товар, то його вартість перевищує 4 тис євро. Наразі предмети правопорушення вилучено, справу скерують до суду, який вирішить подальшу долю незаконних речей.

Пресслужба Закарпатської митниці

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

19 січня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів