Тероборона на Закарпатті: область укомплектована майже на 40 відсотків

"Відповідно до закону "Про основи національного спротиву", формування військових частин територіальної оборони відбувається в усіх регіонах держави. На Закарпатті сформована окрема бригада та окремі батальйони територіальної оборони в кожному адміністративному районі", — розповів Юрій Богдан.
Скільки бригад і батальйонів тероборони створили на Закарпатті
На Закарпатті створили окрему бригаду територіальної оборони. Також в кожному районі є 7 окремих батальйонів тероборони.
"На область передбачена одна бригада зі складом 7-ми окремих батальйонів. Це до 300 людей. Набір розпочався як тільки закон вступив у силу (1 січня, — ред.), триватиме до моменту остаточного укомплектування підрозділів. Зараз вони укомплектовані на 40%", — розповів командир військової частини А 7029.
За словами Юрія Богдана, середній вік військовослужбовців тероборони на Закарпатті — 35-37 років.
"Здебільшого, це ті, хто в недалекому минулому проходили військову службу в тих чи інших структурах. Є також і новачки, молоді люди які закінчили військову кафедру", — додав Юрій Богдан.
Чи можуть бійців тероборони мобілізувати в зону ООС
За словами командира військової частини А 7029, військовослужбовці тероборони у разі повномасштабного наступу виконуватимуть завдання в межах області, в межах своїх районів, населених пунктів, де вони проживають.
"У завдання тероборони входить посилення охорони та оборони державного кордону, забезпечення роботи органів державної влади, проведення підготовки населення до оборони України, надання допомоги населенню в разі виникнення надзвичайних ситуацій, участь в інформаційних заходах протидії впливу агресора та ряд інших завдань передбачених законом", — повідомив Богдан.
Хто може увійти до підрозділів тероборони
"Ми розглядаємо кандидатів у двох напрямках: перший — це військова служба за контрактом, вікова категорія від 18 до 57 років (ті, хто проходив службу, і ті, що не проходили). Розглядаємо усіх кандидатів, посади у нас різні. Інший напрямок — розглядаємо кандидатів і укладаємо контракти для проходження служби у військовому резерві. Це люди від 18 до 60 років", — розповів командир військової частини.
Планами підготовки військових частин ТО передбачене проведення щомісячних занять у рамках єдиного стрілецького дня, де проводяться як практичні, так і теоретичні заняття з основних загальновійськових базових предметів. Це тактична підготовка, військова топографія і медицина, надання першої медичної допомоги, вогнева підготовка (стрільба зі стрілецької зброї).
Юрій Богдан розповів, що рівень фізичної підготовки залежить від виконання функціональних обов’язків та посади, тому кожен кандидат проходить медичний огляд, щоб переконатися, чи відповідає він тим вимогам.
Чи є в Ужгороді курси військової підготовки для цивільного населення
"У нас також заплановані заходи для підготовки населення до оборони. Щомісяця будуть планові заняття, єдиний стрілецький день, де передбачено ряд дисциплін (тактична медицина, надання першої допомоги та вогнева підготовка для тих, хто ніколи не тримав зброю у руках), а також базові знання щодо техніки безпеки та володіння стрілецькою зброєю", — розповів командир військової частини Юрій Богдан.
Для того, щоб приєднатися до навчань, потрібно звернутися у центр комплектування, що діє у військовій частині тероборони. Йти треба до тих центрів, які розташовані за місцем проживання. Батальйон ТО є у кожному районі, там інформують щодо планових заходів, які будуть проводити військові частини тероборони.
"Заплановали зборові заходи, де впродовж 10-15 діб охочі зможуть у складі підрозділів пройти певний вишкіл і навчання, а також здобути будь-яку кваліфікацію на посаді у підрозділах тероборони", — розповів Богдан.
За його словами, люди, які через стан здоров'я не потрапляють до територіальної оборони, можуть долучатися до добровільних загонів, які будуть формувати у Закарпатській області.
До теми
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
До цієї новини немає коментарів