На Закарпатті спільно зі структурами ЄС збудують новий лісорозсадник
Нині приємно констатувати, що на оптимістичній ноті працівники цього лісгоспу завершують весняну лісокультурну кампанію. (Якщо ж перевести це словосполучення з мови професійної, то це означає – садити молодий ліс). А розтягнулася ця приємна і не менш відповідальна робота з кінця березня по травень.
- Це пов'язано з різною висотністю розташування угідь у низинних і верхових лісництвах, - пояснює директор лісгоспу Ярослав Кополовець.
Отже, коли у долинах уже вповні квітне, у горах ще лежить сніг. Це пояснюється географією. Адже площі цього держпідприємства простягнулися майже на сотню кілометрів від польського кордону вгорі – практично до угорського внизу. І становлять 94 тисячі гектарів. До прикладу, Лютянське – приполонинне – лісництво саме завершує заплановані обсяги посадки і природного поновлення та закладає шкілки і розсадники. Таким чином вирощуватимуть посадковий матеріал основних лісоутворюючих видів дерев, а також – туї і гінкго дволопатеве. На двох з половиною гектарах. Інші площі заліснюють природним поновленням.
Лише факти. Протягом весняної лісокультурної компанії у держпідприємстві "Ужгородський лісгосп" було посаджено лісових культур на площі 4,9 га, при плані 4,9 га. Шляхом лісорозведення створено 1,7 га, при такому ж завдання. Посприяли природному поновленню на 70,9 га при весняному плані 55,3 га.
Закладено шкілок на 0,16 га переважно породи клен-явір, дуб скельний, ялиця біла.
Висіяно в лісорозсадник 0,15 га. Доповнення лісових культур на площі 9,7 га.
Як розповів далі Ярослав Кополовець, протягом останніх чотирьох років значно зменшився обсяг суцільних зрубів. А відповідно – й лісокультурні площі. Однак підприємство водночас збільшує вирощування посадкового матеріалу з метою реалізації програми Президента України «Зелена країна». Молодими деревцями забезпечують населення і заклади освіти та соціальної сфери.
Садять молодий ліс і беруть активну участь у весняній лісокультурній кампанії та розширюють лісові угіддя усі лісництва (за винятком тих, які відносяться до природно-заповідного фонду, де суцільні зруби відсутні). Адже велика кількість цих лісостанів – «зелені легені Ужгорода» - охоронні ліси навколо обласного центру.
Наразі найбільші площі, які заплановані під природне поновлення, - у Чорноголівському (лісничий Василь Юричко), Дубриницькому (Михайло Мицянка), Порошківському (Едуард Радь), і Великоберезнянському (Андрій Федоришій) лісництвах. А посадили найбільше – у Турицькому, Чорноголівському і Лютянському. Звичайно, все своїми силами. Тож, роботи вистачає.
А родзинкою нашої розмови з директором Ярославом Кополовцем стала приємна новина: підприємство спільно зі структурами Євросоюзу реалізовує проект будівництва лісового розсадника з закритою кореневою системою. Площа цієї теплиці – два гектари. А особливість у тому, що можна буде висаджувати деревця будь-якої пори року – саджанці будуть у торфових стаканчиках. Наголос робитимуть на корінні у наших умовах породи бук, дуб, а також - на дугласію, модрину…
Словом, перспектива приваблює і надихає.
Василь НИТКА.
Ужгород.
Фото надане Марією Міцянкою.
-->
До теми
- Закарпатські патрульні з початку року розшукали 150 водіїв, які покинули місце ДТП
- Закарпаття – лідер за запитом населення на встановлення сонячних електростанцій
- В Ужгороді будуть діяти пільгові картки для проїзду в громадському транспорті
- Дрони Закарпаття» – проєкт для всіх тих, хто давно мріяв опанувати пілотування БпЛА
- Закарпаття займає другу позицію в країні за Індексом цифрової трансформації регіонів у першому півріччі 2024 року.
- Зручно і без черг – у понад 40 ЦНАПах Закарпаття завдяки сервісу «Я – ветеран» потрібні послуги отримують захисники та їхні рідні
- Ужгородська міська лікарня отримала гуманітарну допомогу із Нідерландів
- Діти захисників із Ужгорода відпочивають цього тижня в Угорщині
- На Закарпатті реалізують проєкт, спрямований на розвиток молоді, її освіти та спортивного зростання
- В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
- Поліція Закарпаття: продовжено набір кандидатів на вакансії офіцерів Служби освітньої безпеки
- Бійці Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють» проходять реабілітацію на Закарпатті за допомогою методу каністерапії
- У ЦНАПі Ужгородської міськради – великі черги через зростання кількості охочих оновити дані
- Колишню начальницю відділення Ужанського нацпарку судитимуть за допущення незаконної вирубки лісфонду на понад пів мільйона гривень
- 10,5 млн грн збитків через неправомірні рубки в Карпатах – судитимуть трьох посадовців лісоохорони
- Ужгородський випускник Євген Поштак отримав 200 балів із НМТ з математики та грошову винагороду у 25 тисяч гривень від міськради
- На Закарпаття знову прибув евакуаційний потяг із Харкова
- 34 медичні заклади Закарпаття отримали ноутбуки
- Закарпатська ОВА реалізує спільний проєкт з оздоровлення ветеранів у Туреччині
- До уваги водіїв! В Ужгороді через спеку обмежено рух великих вантажівок
До цієї новини немає коментарів