На Закарпатті спільно зі структурами ЄС збудують новий лісорозсадник

Нині приємно констатувати, що на оптимістичній ноті працівники цього лісгоспу завершують весняну лісокультурну кампанію. (Якщо ж перевести це словосполучення з мови професійної, то це означає – садити молодий ліс). А розтягнулася ця приємна і не менш відповідальна робота з кінця березня по травень.
- Це пов'язано з різною висотністю розташування угідь у низинних і верхових лісництвах, - пояснює директор лісгоспу Ярослав Кополовець.
Отже, коли у долинах уже вповні квітне, у горах ще лежить сніг. Це пояснюється географією. Адже площі цього держпідприємства простягнулися майже на сотню кілометрів від польського кордону вгорі – практично до угорського внизу. І становлять 94 тисячі гектарів. До прикладу, Лютянське – приполонинне – лісництво саме завершує заплановані обсяги посадки і природного поновлення та закладає шкілки і розсадники. Таким чином вирощуватимуть посадковий матеріал основних лісоутворюючих видів дерев, а також – туї і гінкго дволопатеве. На двох з половиною гектарах. Інші площі заліснюють природним поновленням.
Лише факти. Протягом весняної лісокультурної компанії у держпідприємстві "Ужгородський лісгосп" було посаджено лісових культур на площі 4,9 га, при плані 4,9 га. Шляхом лісорозведення створено 1,7 га, при такому ж завдання. Посприяли природному поновленню на 70,9 га при весняному плані 55,3 га.
Закладено шкілок на 0,16 га переважно породи клен-явір, дуб скельний, ялиця біла.
Висіяно в лісорозсадник 0,15 га. Доповнення лісових культур на площі 9,7 га.
Як розповів далі Ярослав Кополовець, протягом останніх чотирьох років значно зменшився обсяг суцільних зрубів. А відповідно – й лісокультурні площі. Однак підприємство водночас збільшує вирощування посадкового матеріалу з метою реалізації програми Президента України «Зелена країна». Молодими деревцями забезпечують населення і заклади освіти та соціальної сфери.
Садять молодий ліс і беруть активну участь у весняній лісокультурній кампанії та розширюють лісові угіддя усі лісництва (за винятком тих, які відносяться до природно-заповідного фонду, де суцільні зруби відсутні). Адже велика кількість цих лісостанів – «зелені легені Ужгорода» - охоронні ліси навколо обласного центру.
Наразі найбільші площі, які заплановані під природне поновлення, - у Чорноголівському (лісничий Василь Юричко), Дубриницькому (Михайло Мицянка), Порошківському (Едуард Радь), і Великоберезнянському (Андрій Федоришій) лісництвах. А посадили найбільше – у Турицькому, Чорноголівському і Лютянському. Звичайно, все своїми силами. Тож, роботи вистачає.
А родзинкою нашої розмови з директором Ярославом Кополовцем стала приємна новина: підприємство спільно зі структурами Євросоюзу реалізовує проект будівництва лісового розсадника з закритою кореневою системою. Площа цієї теплиці – два гектари. А особливість у тому, що можна буде висаджувати деревця будь-якої пори року – саджанці будуть у торфових стаканчиках. Наголос робитимуть на корінні у наших умовах породи бук, дуб, а також - на дугласію, модрину…
Словом, перспектива приваблює і надихає.
Василь НИТКА.
Ужгород.
Фото надане Марією Міцянкою.
До теми
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- В Ужгороді з 1 липня впроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду в громадському транспорті
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
- «Мале Карпатське коло»: нова магістраль з'єднає Закарпаття, Львівщину й Івано-Франківщину та відкриє прямий вихід на Польщу та Румунію
- Міський голова Ужгорода зустрівся з представником підрозділу «ПРАЙМ»: у фокусі - допомога військовим
- Велика європейська компанія, що спеціалізується на виробництві вапна та інших будівельних матеріалів, хоче розмістити свій завод на Закарпатті
- 116 водіїв, які покинули місце ДТП, розшукали закарпатські патрульні від початку року
- В Ужгороді говорили про належне дотримання прав ромів та кроки для інтеграції нацспільноти у життя громад та області
- Закарпаття доєдналося до закупівлі необхідної техніки для військових, котрі ведуть боротьбу на різних ділянках фронту
До цієї новини немає коментарів