В Ужгороді непридатні для використання шоломи перетворили в артоб’єкти, аби допомоги військовим

В Ужгороді непридатні для використання шоломи перетворили в артоб’єкти, аби допомоги військовим
"Купи шолом — допоможи військовим" — під таким гаслом проводять акцію художники разом з волонтерами "Руху підтримки Закарпатських військових". Як повідомила Суспільному координаторка Оксана Гаврош, волонтери віддали партію старих сталевих шоломів, які непридатні для бойових дій, художникам, а ті намалювали на них різні малюнки й виставили на продаж.

 

За вилучені гроші мають придбати військову амуніцію. Оксана розповіла, що ця акція триває понад місяць. За цей час продали 31 шолом. 53 художники з різних міст України взяли участь в акції, аби допомогти військовим, — розповіла координаторка Оксана Гаврош.

"Представляють не тільки Ужгород, нас підтримали колеги з Мукачева, Сваляви, Львова, Києва та Харкова. Ось тут є такий шолом авторства Олександра Жильцова. Я з ним поки не знайома. Цей художник тепер живе в Мукачеві, але цій людині з 2014 року довелося пережити два переїзди, тому що він себе позиціонує художником з Донецька. У 2014 році він переїхав до Харкова, потім до Києва, а зараз через певні обставини тут. Приємно, що людина з такою цікавою творчою думкою підійшла до створення такого малюнка", — каже координаторка.

Оксана Гаврош пояснює, чому організували таку акцію:

"Мета — перетворити непридатні для використання шоломи кінця минулого століття в артоб'єкти й таким чином вилучити гроші на підтримку ЗСУ. На сьогодні маємо вже 93 тисячі, які ми акумулюємо для того, щоб потім централізовано передати на якісь конкретні цілі. Ми в постійному контакті з “Рухом підтримки закарпатських військових”. Приємно, що надходять запити із-за кордону. Наші шоломи вже є в Будапешті, в Берліні, незабаром поїдуть в Торонто й у Велику Британію".

Ціна розфарбованого шолома — 3 тисячі гривень.

"Ми радилися, були різні пропозиції, але вирішили так, бо умовно тоді це було 100 доларів, щоб покрити собівартість такого шолома, бо тут якісна сталь, а ще у творчому опрацюванні, тобто художник використовує свої матеріали, свій час, втілює свої творчі думки, тому така ціна, яку можна посилити тим, хто в цьому зацікавлений", — розповіла Оксана Гаврош.

Купити шолом можна у центральному відділенні "Укрпошти" в Ужгороді, або написати Оксані Гаврош в соцмережах.

Суспільне Закарпаття

 

25 травня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів