Понад 100 ІТ-компаній та 300 ФОПів подали заявки на участь до ІТ-кластера Закарпаття

Понад 100 ІТ-компаній та 300 ФОПів подали заявки на участь до ІТ-кластера Закарпаття
Понад 100 ІТ-компаній та 300 ФОПів подали заявки на участь до ІТ-кластера Закарпаття. Про це Суспільному розповіла його співзасновниця та Голова правління ІТ-кластера на Закарпатті Жанна Капіца.

 

За її словами, створили ІТ-кластер в області на початку квітня, після того, як сюди через повномасштабне вторгнення Росії в Україну почали переїжджати українці, в тому числі ІТ-спеціалісти. Загалом, з 24 лютого на Закарпаття переїхали понад 35 тисяч ІТ-фахівців.

Учасник ІТ-кластера Ігор Дунаєв переїхав до Мукачева з Харкова. Розповідає, в його компанії працювали 170 людей. Наразі до Закарпаття переїхали більш ніж половина працівників.

"Ми займалися поглибленими науковими та аналітичними дослідженнями у сфері цифрової економіки. Ми плануємо продовжити цю роботу тут, на Закарпатті у Мукачеві. Для цього ми будемо співпрацювати з нашими партнерами та залучати сили з інших університетів, які будуть працювати з ІТ-кластером. Будемо залучати студентів четвертих та п'ятих курсів. Для того, щоб вони обирали цю сферу, цю країну для життя, а ми дамо їм перший досвід та перше робоче місце”, — каже Ігор Дунаєв.

З початком війни Росії проти України, з 24 лютого в Закарпатську область переїхали понад 35 тисяч ІТ-спеціалістів, розповідає співзасновниця та Голова правління ІТ-кластера на Закарпатті Жанна Капіца. За її словами, прийняли понад 50 компаній.

"Ми з правлінням, з командою ІТ-кластера вирішили за 5-7 років створити на Закарпатті децентралізований технологічний хаб, котрий буде таким драйвером інновацій та технологій ІТ-освіти на Закарпатті. Наразі в кожному місті області ми маємо резидентів. Наприклад, в Мукачеві, Ужгороді, Сваляві, Перечині, Хусті, Тячеві, Рахові. Майже у кожній територіальній громаді, у кожному районі наші резиденти відкривають офіси. Тільки в Ужгороді 13 відкрилося, в Мукачеві — сім", — розповіла Жанна Капіца.

Більше як у десять разів збільшився потік ІТ-спеціалістів на Закарпатті, каже заступник голови Закарпатської військової адміністрації з питань цифрового розвитку Олександр Пацкан.

"У нас зараз половина усіх підприємств — це ІТ-галузь. А це дуже велика підтримка для Закарпаття і для всієї економіки України. Адже ми розуміємо, що один фахівець біля себе створює три-чотири робочі місця. Це навіть не сплачуючи податки. А це дуже важливо для нас. Ми ж розуміємо, що Закарпаття не є індустріальним краєм. Ми їм пропонуємо місце для офісу, або можуть взяти тут земельну ділянку. Також маємо можливість бронювати від участі у військових діях. Наше основне завдання залишити їх тут, щоб вони не виїхали за кордон. Адже ми розуміємо, що вони єдині, хто зараз завозить валютну виручку в Україну”, — пояснив заступник.

За словами голови правління Жанни Капіци, до кінця літа кластер планує об'єднати близько сотні компаній.

Суспільне Ужгород

 

29 червня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів