Понад 100 ІТ-компаній та 300 ФОПів подали заявки на участь до ІТ-кластера Закарпаття

За її словами, створили ІТ-кластер в області на початку квітня, після того, як сюди через повномасштабне вторгнення Росії в Україну почали переїжджати українці, в тому числі ІТ-спеціалісти. Загалом, з 24 лютого на Закарпаття переїхали понад 35 тисяч ІТ-фахівців.
Учасник ІТ-кластера Ігор Дунаєв переїхав до Мукачева з Харкова. Розповідає, в його компанії працювали 170 людей. Наразі до Закарпаття переїхали більш ніж половина працівників.
"Ми займалися поглибленими науковими та аналітичними дослідженнями у сфері цифрової економіки. Ми плануємо продовжити цю роботу тут, на Закарпатті у Мукачеві. Для цього ми будемо співпрацювати з нашими партнерами та залучати сили з інших університетів, які будуть працювати з ІТ-кластером. Будемо залучати студентів четвертих та п'ятих курсів. Для того, щоб вони обирали цю сферу, цю країну для життя, а ми дамо їм перший досвід та перше робоче місце”, — каже Ігор Дунаєв.
З початком війни Росії проти України, з 24 лютого в Закарпатську область переїхали понад 35 тисяч ІТ-спеціалістів, розповідає співзасновниця та Голова правління ІТ-кластера на Закарпатті Жанна Капіца. За її словами, прийняли понад 50 компаній.
"Ми з правлінням, з командою ІТ-кластера вирішили за 5-7 років створити на Закарпатті децентралізований технологічний хаб, котрий буде таким драйвером інновацій та технологій ІТ-освіти на Закарпатті. Наразі в кожному місті області ми маємо резидентів. Наприклад, в Мукачеві, Ужгороді, Сваляві, Перечині, Хусті, Тячеві, Рахові. Майже у кожній територіальній громаді, у кожному районі наші резиденти відкривають офіси. Тільки в Ужгороді 13 відкрилося, в Мукачеві — сім", — розповіла Жанна Капіца.
Більше як у десять разів збільшився потік ІТ-спеціалістів на Закарпатті, каже заступник голови Закарпатської військової адміністрації з питань цифрового розвитку Олександр Пацкан.
"У нас зараз половина усіх підприємств — це ІТ-галузь. А це дуже велика підтримка для Закарпаття і для всієї економіки України. Адже ми розуміємо, що один фахівець біля себе створює три-чотири робочі місця. Це навіть не сплачуючи податки. А це дуже важливо для нас. Ми ж розуміємо, що Закарпаття не є індустріальним краєм. Ми їм пропонуємо місце для офісу, або можуть взяти тут земельну ділянку. Також маємо можливість бронювати від участі у військових діях. Наше основне завдання залишити їх тут, щоб вони не виїхали за кордон. Адже ми розуміємо, що вони єдині, хто зараз завозить валютну виручку в Україну”, — пояснив заступник.
За словами голови правління Жанни Капіци, до кінця літа кластер планує об'єднати близько сотні компаній.
Суспільне Ужгород
До теми
- Діти закарпатських військовослужбовців вирушили на відпочинок до Литви
- Після укусів комах: на Закарпатті двоє підлітків з ускладненнями потрапили до хірургії
- Відзнаку командира підрозділу – орден «Полеглого воїна» – присвоїли 11 закарпатським бійцям 33-ї окремої механізованої бригади.
- Закарпаття знову зустріло евакуаційний потяг із сім’ями з прифронтових областей
- «Замки Закарпаття»: в краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрили нову експозицію
- Ще двох закарпатців звільнено з російського полону
- Сучасний дефібрилятор закарпатській команді ветеранів Gladiator передав Словацький паралімпійський комітет
- Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького святкує 80-річчя: міжнародна конференція зібрала науковців із України та з-за кордону
- Унікальна операція на Закарпатті: військовому встановили 3D-протези обох ніг
- Стали відомі імена переможців конкурсів на здобуття обласних галузевих премій за 2024 рік
- До Ужгорода завітає з концертом Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
- На Мукачівщині підбиття підсумки Міжнародного скульптурного симпозіуму
- Поліцейські Берегівщини повідомили про підозру архітектору, причетному до умисного пошкодження пам’ятки архітектури національного значення
- Закарпаття приймає фінал всеукраїнських змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги"
- Під час сьогоднішнього обміну з російського полону в Україну вдалося повернути ще трьох захисників-закарпатців
- У рідне село після російського полону повернулися двоє військових із Рахівщини
- На Закарпатті відбудеться 2-ий щорічний «ECO FILM FESTIVAL by CHYSTO. DE?!»
- На Закарпатті відбувся ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
- «Карпатський скульптурний шлях» - на Закарпатті триває Міжнародний скульптурний симпозіум
- У Сваляві на всеукраїнській конференції обговорюють інклюзивний туризм та відновлення економіки
До цієї новини немає коментарів