На Закарпатті зафіксовано випадок сказу собаки

Дослідивши патологічний (біологічний) матеріал випробувальний центр Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Закарпатській області встановив діагноз на сказ собаки в с. Лозянський, Міжгірської ОТГ, Хустського району, – повідомляє Держпродспоживслужби в області.
З метою координації заходів з локалізації та ліквідації сказу при Міжгірській ОТГ проведено засідання ДНПК на якому було затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території села Лозянський. Ветеринарними спеціалістами Міжгірської районної лікарні ветеринарної медицини проводиться обстеження домашніх тварин у населеному пункті, які відповідно інструкції по сказу увійшли до зони нагляду. Станом на 01.11.2022 хворих чи підозрілих у захворюванні тварин на сказ не виявлено.
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. Хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту, за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю, через це щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин.
Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою.
До теми
- «Карпатський скульптурний шлях» - на Закарпатті триває Міжнародний скульптурний симпозіум
- У Сваляві на всеукраїнській конференції обговорюють інклюзивний туризм та відновлення економіки
- Закарпаття приєдналося до загальнонаціональної акції вшанування наймолодших жертв війни
- Як громадам знайти партнерів і залучити міжнародну підтримку: три інструменти для місцевого розвитку
- На Закарпатті відбувся ще один реабілітаційний захід для ветеранів війни
- Позашляховик для фронту: закарпатським військовим передали авто
- Міжнародна команда прибирає та облаштовує єврейські цвинтарі на Закарпатті
- Два землетруси зафіксували вчора на Закарпатті
- Увага, водії: змінено організацію руху на в’їзді в Мукачево з боку Ужгорода
- У Свалявській міській лікарні запрацювали два оновлених відділення
- На Закарпатті під час забігу Боржавою збиратимуть допомогу на ЗСУ
- Закарпатські ветерани - серед переможців Всеукраїнських змагань «Сильні України»
- Як громади Закарпаття можуть будувати партнерства з містами в Європі — обговорили на зустрічі в Ужгороді
- До уваги подорожніх у напрямку Словаччини! Сьогодні із 10:00 до 12:00 не працюватиме пункт пропуску «Убля» – «Малий Березний»
- "Карпатське медичне ралі — 2025": закарпатські медики взяли участь в чемпіонаті України з екстреної медичної допомоги
- 60% українського експорту — агро: в УжНУ обговорили виклики і перспективи з міжнародними партнерами
- Без бар’єрів і з відкритим серцем: в Ужгородському скансені організували захід для дітей з інвалідністю
- Загиблий у суботу в ДТП на Мукачівщині поляк – отець Косма, перший настоятель францисканського монастиря в Ужгороді
- Небезпека поруч: інфекційні хвороби та неякісна вода – тривожна статистика Закарпаття
- «Карпатський Виклик»: на Закарпатті вперше відбудуться Всеукраїнські змагання з адаптивних видів спорту серед поранених бійців і ветеранів
До цієї новини немає коментарів