Новонароджених закарпатців безплатно тестують на рідкісні захворювання

Закарпаття – один із 12 регіонів країни, де ця можливість доступна для батьків, повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, у перші 48-72 години життя немовлят після інформаційної згоди батьків медики роблять забір крові. Для дослідження зразки відправляють у Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» та Львівський обласний клінічний перинатальний центр. Якщо раптом у дитини виявляють відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.
«Починаючи з 17 жовтня лише в обласному центрі Закарпаття відібрали зразки більш ніж у 170 немовлят. З Ужгородського міського пологового будинку, де статистично народжується найбільша кількість діток, із 17 по 31 жовтня до Львова відіслали на дослідження 102 зразки, з 1 по 8 листопада – 69. Не брали аналіз лише в однієї дитини, яку за станом здоров’я одразу перевели в Обласну дитячу лікарню. На сьогодні позитивних результатів у маленьких закарпатців не виявили», – зазначив Мирослав Білецький.
До теми
- «Бджолині крильця» родини Ленделів: від селекції карпатської бджоли до порятунку пасічників з усієї України
- Закарпатців закликають стати донорами крові напередодні різдвяно-новорічних свят
- Інструктор «Устім» - про навчання майбутніх операторів ССО
- «Ой, хто, хто Миколая любить»… той обов’язково дочекається його - навіть якщо він трохи затримається дорогою з Закарпаття у прифронтове прикордоння
- Поліцейські Закарпаття організували для ветеранів екскурсію на кавову мануфактуру
- Унікальна страва Полянської Гути: як готують рисильовані голубці
- Усіх небайдужих закликають допомогти 7-річному закарпацю, який бореться із генетичною хворобою, що поступово руйнує всі його м'язи
- Закарпатець з позивним «Беркут» врятував шістьох поранених побратимів: історія воїна Нацгвардії
- «Іграшка для воїна»: майстер-клас в Ужгородському замку
- Довга дорога до школи. Як школярі в гірському закарпатському селі ходять щодня по 8 км на навчання
- Шлях до відновлення: на Закарпатті поліцейські організували для поранених колег арттерапію
- Закарпаття посіло 7-ме місце в Україні за обсягом прийнятого в експлуатацію житла
- На Закарпатті для ромських дітей проводять спеціальні заняття для підготовки до школи
- "Я не міг загинути, коли мене чекала така дівчина": історія чопського прикордонника Євгенія
- У шести лісництвах на Закарпатті можна придбати різдвяно-новорічні ялинки
- “Дитина кожного дня просить тата”: історії жінок, чиї рідні зникли безвісти
- Лісівники висадили дуби у центрі селища Дубове на Закарпатті (ФОТО)
- Закарпатський обласний кардіоцентр долучився до міжнародної акції “16 днів проти насильства”
- Ужгородець Назар Тафій волонтерить на потреби війська та пише наукову роботу про збірку Андрія Любки
- На Закарпатті створили дорожні карти допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства

До цієї новини немає коментарів