Рівень освіти катастрофічний і лісу немає - проблеми деревообробної галузі Закарпаття
За її словами, освітній потенціал є передумовою економічної стійкості краю та України загалом.
“Якщо подивитись на рівень ЗНО по області, то це катастрофа катастроф, яку сором’язливо останніми роками ховають за ковідом, за війною. Постає питання кадрового потенціалу - з чим ми будемо вирівнюватися із Європою та як ми досягнемо цієї європейської стійкості?” - зазначила вона.
Другим фактором економічної стійкості, за словами Ірини Мацепури, є ресурс на розвиток, інвестиції та інновації.
За її словами, такі меседжі супроводжувались фото вирубаних лісів у інших країнах. Ймовірно, для більшої драматизації поточного стану лісу на Закарпатті.“53% області-- це ліс. Це поновлюваний ресурс, який протягом 80-100 років повертається. Однак у 2018-19 роках міжнародні аудитори, які перевіряють наше підприємство, почали звертати увагу, що у державі йде рекламна кампанія “не рубайте ліс”.
“А у 2020 році виявилось, що деревообробній галузі не вистачає сировини. Лісівники перестали виконувати план лісосічних робіт, який визначається на 10 років. Розрахункова лісосіка Закарпаття - 1,2-1,5 мільйона кубічних метрів лісу. У радянські часи вирубувалось 5-7 мільйонів кубометрів, зараз же на 1 листопада зрубано 700 тисяч кубометрів”, - зазначила депутатка. - “Підприємства виявились без роботи та почали працювати в одну зміну, бюджет опинився без податків. За даними лісогосподарського управління Держлісагентства 1,2 мільйона “недорубів” по Закарпатській області, 1,4 мільйона - по Івано-Франківській”.Як стверджує Ірина Мацепура, основна частина інвестицій у галузь є внутрішніми. Однак у 2019-2020 роках через активне залучення державою коштів у цінні папери курс валют впав на 15-18%. Через це експортери втратили обігові кошти та недоотримали прибутки. Регуляторні проблеми повторились із початком війни, коли у державі фактично діяли кілька валютних курсів - один готівковий, інший - для підприємців. Різниця між ними на початку повномасштабного вторгнення сягала 8 гривень. У результаті, як стверджує Ірина Мацепура, посилаючись на інтерв’ю заступника голови НБУ для Forbes, Національний банк витрачав мільярди гривень на місяць на підтримку карткового курсу замість підтримки вітчизняних виробників.
Ірина Бреза
До теми
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- “Вуйко Еко”: як ветерани Вуйко, Грузин і Директор на Закарпатті крафтовий бізнес започаткували
- Нести вантаж війни легше удвох: історії любові й боротьби
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
- Ветерани Закарпаття створили обласну команду з адаптивного спорту. Репортаж з тренування
- Снайпер, офіцер, бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак: "Гіршого за Бахмут пекла я не бачив. Але найгірше, що висновків ніхто не робить"
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Мирослав Білецький: "Релокація в нашу область продовжиться і після війни"
- «Най ся журить цар Ірод, ми ся не журімо!»: як здавна колядували у селах під Говерлою
- "У поїздках на фронт наїздив більше, ніж за все життя до цього". Історія закарпатського волонтера Костянтина Черкая
- Моя закарпатська сорочка: історія студії традиційної вишивки «Косиця»
- “Винну історію Закарпаття” презентували в Ужгороді
- Футбол на милицях. Як закарпатський ветеран без ноги очолив першу в Україні футбольну команду спортсменів без кінцівок
- Три місяці від ідеї до реалізації: на Закарпатті ветерани ЗСУ заснували крафтове виробництво
- Відомий мукачівець, який із лютого 2024 року захищає Батьківщину, отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
До цієї новини немає коментарів