БФ «Майбутнє – дітям» облаштовує єдиний в Україні Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло»

Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» разом із Горінчівською територіальною громадою облаштовує нове приміщення для Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» у закарпатському селі Нижній Бистрий. Це буде добротна двоповерхова будівля, розрахована на цілодобове проживання 40 дітей, із вжитими заходами безпеки, зокрема з найкращим у районі бомбосховищем. Потреба у переїзді виникла через те, що в попередній будівлі Центру зараз проживає кілька десятків внутрішньо переміщених родин із зони бойових дій.
Центр соціальної підтримки було створено торік на базі однієї з будівель Нижньобистрівської гімназії. Упродовж навчального року у ньому постійно живуть діти із соціально-незахищених та малозабезпечених родин місцевої громади.
«Досвід організації Центру дуже цікавий, – зазначає голова Горінчівської громади Михайло Калинич, – адже наразі він на 50% фінансується з бюджету Горінчівської територіальної громади, а 50% – за рахунок Благодійного фонду «Майбутнє – дітям». Фонду, який був створений саме тут, мешканцями громади, котрі й працюють над залученням коштів та інших видів допомоги. Це справді унікальний досвід, бо не завжди вдається організувати таке партнерство».
Проте війна внесла свої корективи. «Ми прийняли близько сотні внутрішньо переміщених осіб, чимало з них і досі живуть у нас, бо не мають, куди повертатися. Тож постало питання пошуку нового приміщення для Центру», – згадує в.о. директора гімназії–співзасновниця Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Любов Ковач.
Вирішили перенести Центр у будівлю, яку чотири роки тому передало на баланс громади ПрАТ «Закарпаттяобленерго». Це добротне двоповерхове приміщення, площею близько 680 квадратних метрів, розташоване теж у Нижньому Бистрому, має найкраще облаштоване в районі діюче бомбосховище і може розмістити до 40 дітей. За кошти енергопостачального підприємства до моменту передачі майна у будівлі було проведено частковий ремонт. Але половина будівлі ще потребувала оновлення, в тому числі існувала потреба в облаштуванні спальних кімнат для дітей, санвузлів, душової, кімнати відпочинку тощо.
«Наша команда вирішила залучити меценатів і завершити всі необхідні ремонти в Центрі в найкоротші строки, адже діти чекати не можуть, та й потреба в приміщеннях для ВПО існує постійно, – розповідає співзасновник Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» Олег Ігнатко. – Уже закуплено необхідні матеріали, долучилося багато людей, кілька підприємств, і ремонти тривають. Дуже сподіваємося, що до свят діти матимуть нову домівку».
Загалом Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» зможе прийняти щонайменше 40 вихованців з будь-яких територіальних громад за умови співфінансування їхнього перебування.
Для довідки
Благодійний фонд «Майбутнє – дітям» до війни опікувався дітьми, які потребували допомоги із сімейних причин, в інтернаті при Нижньобистрівській Гімназії. Починаючи з 2021 року, працівники Фонду та Гімназії надали допомоги майже 500 дітям та дорослим. З початком війни на території Гімназії був створений прихисток для внутрішньо переміщених осіб, які втратили домівки. Команда Благодійного фонду «Майбутнє – дітям» – це команда активістів, яка започаткувала та реалізує проєкт громадської організації «Розвиток IT освіти», що підтримує молодих ІТ-спеціалістів та розвиток ІТ-сектору в Україні.
Інформація та реквізити:
Email: [email protected]
Сайт: https://maydit.com.ua
Facebook: https://www.facebook.com/futuretochildren
Іnstagram: https://www.instagram.com/future2children/
До теми
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті зросла захворюваність на ГРВІ
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- У Кам’яниці висадили «Дерева пам’яті» на честь українських героїв
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
До цієї новини немає коментарів