В Ужгороді пройшла творча зустріч Закарпатського народного хору з відомим фольклористом Іваном Хлантою

Значну частину цього доробку складають народні пісні. Тож 1 грудня в хоровому класі Заслуженого академічного Закарпатського народного хору відбулася творча зустріч колективу з цим унікальним збирачем фольклору. Гість не просто виступив з цікавою розповіддю перед присутніми, а й завдяки допомозі працівників бібліотеки зміг продемонструвати цілу галерею власних книжок, присвячених народно-пісенній творчості. Любов до рідної пісні, що виникла в Івана Хланти ще в шкільні роки, згодом переросла у серйозну, систематичну роботу по збиранню, дослідженню й популяризації пісенних скарбів українського народу. Адже йдеться не лише про пісні рідного села Копашнева чи інших населених пунктів нашого краю – Іван Васильович опрацював багато архівних даних (збірка «Народні пісні в записах Панаса Мирного та Івана Білика»), здійснив десятки експедицій, щоб записати пісні від талановитих народних виконавців на Львівщині, від українців Кубані, Мараморощини й Банату (на території Румунії), Сербії. У доробку фольклориста – понад 30 тисяч коломийок, українські народні пісні усіх жанрів, колядки, а результатом збирання й дослідження духовних пісень Закарпаття став захист докторської дисертації (2007 р).
Івана Хланту з Закарпатським народним хором пов’язують довгі роки творчої співпраці. Свою любов і шану до провідного колективу краю митець вклав у десять років праці над книгою «Пісня над Карпатами: Державний заслужений Закарпатський народний хор» (1994), яка досі залишається одним із найцікавіших і наймасштабніших видань про історію колективу. На зустрічі з артистами автор висловив побажання продовжити цю роботу і підготувати доповнене видання.
Художній керівник і головний диригент колективу Наталія Петій-Потапчук щиро подякувала науковцеві за його подвижницьку діяльність в царині збирання і збереження пам’яток духовної культури українців.
Закарпатський народний хор як послідовний носій і популяризатор народних пісень, танців, традицій, обрядів нашого краю високо цінує титанічний труд нашого земляка, його видатний внесок в українську фольклористику. На завершення колектив виконав для гостя невмирущого «Щедрика», адже дуже символічно, що ця зустріч відбулася в день народження геніального українського композитора й фольклориста Миколи Леонтовича.
Підготувала Таїсія Грись
До теми
- Обласна філармонія запрошує на унікальний музичний вечір, присвячений культурі Англії
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- «Магія весни»: в скансені в Ужгороді представили свої роботи художниці-аматорки
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Оголошення про проведення відкритого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени»
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
До цієї новини немає коментарів