За годину працівник промисловості в Закарпатті заробляє 3,35 грн
У січні – квітні п.р. на середніх та великих промислових підприємствах було зайнято 47,3 тис.осіб, що на 1,7% менше ніж за відповідний період минулого року
Промисловість є одним з основних видів діяльності суб’єктів господарювання, що сприяє покращенню економічного стану області. У січні – квітні п.р. на середніх та великих промислових підприємствах було зайнято 47,3 тис.осіб, що на 1,7% менше ніж за відповідний період минулого року .
У порівнянні з січнем - квітнем 2005 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника промисловості зросла на 29,0% і становила 747,16 грн, проте була нижчою на 2,5% від середньообласного показника в цілому по економіці. Зростання середньомісячної зарплати працівників відбулося майже в усіх сферах промислової діяльності. Найвищий її рівень зафіксовано у осіб, зайнятих на підприємствах по виробництву транспортного устаткування – 934,23, розподіленням електроенергії газу та води – 1022,03 грн., складанням автомобілів – 1038,22 гривень. Значно нижчими залишаються нарахування у працівників, зайнятих виробництвом шкіри та шкіряного взуття, будівельних матеріалів, текстильної промисловості та пошиття одягу, в яких середньомісячна заробітна плата на 18,3 - 30,9% була нижчою від середньої по промисловості області.
Нарахування за оплачену годину становили 3,35 грн.
Протягом січня – квітня поточного року заробітна плата зросла в усіх районах області. Найвищий її рівень спостерігався у працівників промислових підприємств Ужгородського району – 1183,7 грн, найнижчий – у працюючих Іршавського району (528,38 грн.). В 14 районах області зарплата працівників промисловості перевищила прожитковий мінімум для працездатної
особи (483 грн.).
Упродовж чотирьох місяців рівень заробітної плати змінювався від 723,75 у січні до 762,12– у квітні. При цьому у квітні, порівняно з відповідним місяцем минулого року, він зріс на 23,7%.
Боднар О.М. - спеціаліст І категорії економіст відділу статистики праці
До цієї новини немає коментарів