Небезпечна рибалка. ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує, як важливо бути уважними поблизу ліній електропередач

Небезпечна рибалка. ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує, як важливо бути уважними поблизу ліній електропередач
Вихідні на природі, особливо з вудочкою на ставку чи на березі річки – приємний та поширений відпочинок серед багатьох людей. Особливо зараз, коли потеплішало, і коли через військову агресію росії можливості для відпочинку доволі обмежені. Саме тому чимало закарпатців та гостей краю збирають риболовне спорядження і йдуть відпочивати на річки, озера, до ставків, яких багато в області.

 

Проте навіть на риболовлі нас може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередач. Оскільки рибалки нерідко використовують довгі телескопічні вудки, слід нагадати їм про таке.

Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призводить до смертельної травми. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із лініями електропередач (ЛЕП). Внаслідок цього виникає небезпека електротравм із летальними наслідками. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність.

Охоронні зони ліній електропередач

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж», крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Згідно з цими Правилами, визначені охоронні зони електричних мереж:

Напруга повітряних ліній електропередачі, охоронна зона, м

До 1 кВ – 2

До 20кВ – 10

35 кВ – 15

110 кВ – 20

150, 220 кВ – 25

330, 400, 500 кВ – 30

У межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється!

Річ у тім, що відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі становить 7 метрів (у межах населених пунктів) та 6 метрів за їхніми межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягнути від 4 до 10 метрів, отож, вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що, добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє.

Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмоведучих частин, щоб отримати смертельний удар. Через високу різницю потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок збільшується і, як наслідок, небезпека ураження електричним струмом ще зростає!

 Нагадайте дітям правила риболовлі

При переміщеннях під ПЛ смертельно небезпечно підіймати вудилища, нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Якщо Ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність.

Якщо Ваша дитина зібралась на риболовлю, поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщені знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.

Також смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки.

«Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків.

Прості правила рятують життя

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців з проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил:

• На риболовлі будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП!

• Уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередач!

• Дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!

Будьте обережні! Бережіть себе, близьких та Україну!

Пресслужба ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

 

26 травня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів