Урочистості з нагоди Дня Української Державності відбулися в Ужгороді (ФОТО)

Із тих пір і до сьогодні ми, народ України, творимо історію нашої держави, відстоюємо наші права, свободу, територію, самобутність. Усе те, що не дає спокою росії, яка намагається не лише загарбати українські території, а ще й приватизувати нашу історію.
Урочистості з нагоди свята відбулися в Ужгороді. Розпочали з покладання квітів до пам'ятника президенту Карпатської України Августину Волошину. Далі керівники області, міста, військові, дипломати, громадськість вирушили на площу Богдана Хмельницького, де відбулася церемонія підняття Державного прапора України на найвищий флагшток Закарпаття.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив, що хоч свято відносно нове, ним ми утверджуємо понад тисячолітні традиції українського державотворення, з дня хрещення князем Володимиром Київської Русі і донині зберігаємо і примножуємо свою історію, мову, культуру, подякував Збройним Силам, що боронять від російських окупантів право українців жити в вільній країні, закликав кожного наближати Перемогу.Привітали присутніх із Днем Української Державності і голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Зазначили, що багатовікові державотворчі традиції українці творили в Київській Русі, Галицько-Волинському князівстві, Українській козацькій державі, Українській Народній Республіці, Західноукраїнській Народній Республіці, Українській Державі гетьмана Павла Скоропадського, Карпатській Україні та сучасній незалежній Україні.
Також в урочистостях з нагоди Дня Української Державності взяли участь заступник голови Закарпатської ОВА Ігор Шинкарюк, секретар Ужгородської міської ради Ігор Чорній, заступник міського голови Ужгорода Іван Завидняк, керуючий справами виконавчого комітету Ужгородської міськради Василь Пинзеник, радник міського голови Володимир Мильо, головний архітектор міста Олег Боршовський, працівники Ужгородської міської ради.
За сумлінне виконання службових обов'язків, високі показники у службово-бойовій діяльності та з нагоди свята керівники області й міста нагородили грамотами військовослужбовців.
Зокрема, грамоти Ужгородської міської ради Богдан Андріїв вручив:
– майстру-сержанту, начальнику варти групи начальників варт стрілецької роти 1 стрілецького батальйону в/ч 3115 Ярославу Шийку;
– старшому сержанту, командиру 1-го гірсько-штурмового відділення 1-го гірсько-штурмового взводу 1-ї гірсько-штурмової роти в/ч А1778 Олександру Дончуку;
– головному сержанту, заступнику командира бойової машини, навіднику-оператору 2-го гірсько-штурмового відділення 1-го гірсько-штурмового взводу 3-ї гірсько-штурмової роти в/я А1778 Валерію Іванову;
– капітану, офіцеру штабу Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку Роману Філіппову;
– старшому солдату, кулеметнику 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 2 стрілецької роти в/ч А 7369 Дмитру Талапі.








































До теми
- Історії мужності та жертовності: відбудеться презентація книги «Герої Закарпаття» – про полеглих захисників із Ужгорода та Ужгородщини
- В Ужгороді вчора зафіксували черговий температурний рекорд
- Пам'яті захисника: в Ужгороді відкрили меморіальну дошку Руслану Ференці
- Сьогодні в Ужгороді попрощалися із захисником України – сержантом Сергієм Михайленком
- Фіктивний асистент вихователя, якому більше року нараховували зарплату - на Ужгородщині повідомлено про підозру директору ліцею
- Кращі з кращих: в Ужгороді вітали випускників 2026 року
- Завтра Ужгород прощатиметься зі ще одним полеглим Героєм
- В Ужгороді провели в останню земну дорогу 39-річного захисника, солдата Валерія Мадяра
- У Мукачеві відзначили 100-річчя інтронізації чудотворної ікони Пресвятої Богородиці
- В Ужгороді презентували результати українсько-американського проєкту з освітньої реінтеграції ветеранів
- Завтра, 25 червня, в Ужгороді попрощаються із захисником Валерієм Мадяром
- Розікрали 2,2 млн грн під час ремонту школи: поліцейські Ужгородщини повідомили про підозру підряднику
- В Ужгороді та Виноградові рятувальники ліквідували наслідки негоди
- В Ужгороді попрощалися із полеглим прикордонником – майстер-сержантом Ігорем Томіленком
- На Закарпатті відзначили бійців спецпідрозділу «КОРД» з нагоди 10-річчя підрозділу
- На пішому переході зі Словаччиною буде частково уповільнено митні та прикордонні процедури
- Рятувальники ліквідували наслідки негоди на Ужгородщині
- Богдан Андріїв: "Пишаємося кожним: 92 випускників ужгородського ліцею вирушили у доросле життя"
- Благодійна акція «Твоя кров – чиєсь завтра» відбудеться у четвер, 25 червня, в Ужгороді
- Завтра Ужгород прощатиметься із полеглим прикордонником

До цієї новини немає коментарів