Історія 17-річної мукачівки, якій пересадили серце

Історія 17-річної мукачівки, якій пересадили серце
Саме лікарі Лікарні Святого Мартина зуміли правильно підібрати тактику лікування та направити дівчину на пересадку серця. Фахівці-кардіологи Лікарні Святого Мартина, що у Мукачеві, до яких лише цього року звернулася пацієнтка, встановили, що необхідна термінова пересадка серця.

 

Близько місяця дівчина, перебуваючи у реанімації, чекала на донорський орган. А така можливість не завжди трапляється. 8 липня 2023 року лікарі Інституту серця разом з командою Першого медичного об'єднання Львова виконали необхідну пересадку.Нині Юліані виповнилося 17-ть років, і в неї нове серце. Після складної операції вона вже повернулася додому і проходить реабілітацію та лікарський нагляд у Мукачеві.

Слід зазначити, що саме лікарі Лікарні Святого Мартина зуміли правильно підібрати правильну тактику лікування та направити пацієнтку до одного з найкращих центрів в Україні з пересадки серця.

"Надія на порятунок її життя - це нас тримало. Дівчина мала хворобу, що тривала вже роками. Було поставлено діагноз - він має назву «дилатаційна кардіоміопатія». Це коли серце не може скорочуватись, навіть у молодому віці. Це так звана фракція викиду, функція серця, яка має бути в нормі - від 55-до 60, а у нашої пацієнтки вона була всього 14-18…», - каже завідувач кардіологічного відділення Богдан Мацюк.

 

"Захворювання це дуже складне і важке... Дівчина потрапила до нашої лікарні вже у важкому стані. Лікувалася до цього у іншому закладі. Тому одразу зв’язались з нашими колегами, кардіохірургами. Одразу виникла потреба у специфічному препараті для підтримки життєдіяльності серця... Утім стан дитини різко погіршився, розуміли, що ми її можемо втратити якщо не прийняти єдине правильне рішення", - розповідає заступник директора з медичної частини Мирослав Гавришко.

Почався нелегкий процес реабілітації. Адже у дівчини вже почала відмовляти печінка, відбувалися зміни у нирках, життя просто згасало... Стабілізувати її стан вдалося у лікарні в Мукачеві. Але згодом лікарям стало зрозуміло, що без хірургічного втручання ніяк не обійтися. Або сподіватися на диво. І воно сталося.

 

"Було проведено консиліум щодо подальших дій. І спільно вирішили, що цю пацієнтку слід ставити у лист очікування по трансплантації серця. У нас відбулися перемовини з Борисом Михайловичем Тодуровим (лікарем-кардіохірургом, директором Інституту серця МОЗ України. - редакція), куди ми доправили пацієнтку. І я дуже радий, що між командами двох лікарень, двох міст маємо успішний результат: був знайдений донор, і нині ця молода людина може знову будувати плани, вона не прикута до лікарняного ліжка, вона радіє життю. І в неї є майбутнє", - каже Богдан Мацюк.

Молоде життя вдалося врятувати спільними зусиллями. До порятунку життя Юліани долучилися спільно мерія міста, адміністрація лікарні і безпосередньо лікарі-кардіологи. Дівчину направили до Інституту серця МОЗ України. Організували безоплатне транспортування та медикаментозний супровід.

«Дігноз мені визначили ще у 7 років. Але не такий серйозний. Тож мене неправильно лікували. Згодом стан погіршився і особливого вибору у мене не було... Було дуже важко. Але я маю сильний характер. Тому все витримала», - розповідає нині Юліана.

День пересадки серця сама дівчина називає своїм другим Днем народження та дякує всім лікарям, що доклали зусиль для її порятунку. Зараз Юліана вже повернулася додому, проходить реабілітацію та лікарський нагляд у лікарні в Мукачеві. Каже, що незабаром планує повернутися до навчання, мріє працювати у митній справі.

 

«Юля тепер знов повернулася в Мукачево, до нашої лікарні, в кардіологічне відділення. Ми обнялися як рідні... І це справді так і є. У нас є журнал пацієнтів з важкими хворими з різних відділень, там ми записуємо їхні імена та прізвища. У кардіології написано просто - "Наша Юля". Отака вона, наша мужня Юля! Яка стала для нас всіх рідною", - емоційно розповів Мирослав Гавришко.

Завідувач кардіологічного відділення Богдан Мацюк додає, що навіть з найважчими діагнозами, не варто опускати рук. Потрібно звертатися до лікарів-фахівців, професіоналів, які навіть у складних ситуаціях знайдуть спосіб врятувати життя.

"Мені б дуже хотілося, аби подібні операції стали звичайною рутиною - і це має статися. А всі наші пацієнти мали шанс на життя", - зазначив Богдан Мацюк.
Мукачево нет

 

10 серпня 2023р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів