На Закарпатті мами з дітками на відновлювальних вікендах сповнюються силою Карпат
Програму реабілітації та відновлення «Сила Карпат» впроваджує на Закарпатті ГО «Щасливі діти» у співпраці з БО «Благодійний фонд Комітет медичної допомоги в Закарпатті». Програма розрахована на жінок-переселенок, волонтерок, громадських активісток, дружин захисників України з дітками – усіх тих, хто наразі чи не найбільше потребує посиленої уваги й турботи про свій ментальний та психологічний стан.
Заходи програми проходять на базі рекреаційних комплексів в Ужгородському та Хустському районах у вихідні. Наразі вже проведено три таких ретрити, попереду – ще стільки ж.
Під час дводенного відпочинку мами з дітками долучені до різнопланових заходів. При цьому, для дітей розроблена окрема програма – із іграми, квестами та розвагами з аніматорами; для мам – своя, як от зустрічі з психологом у жіночому колі та за індивідуальними запитами, терапевтичні майстер-класи й інтерактивні творчі практики.
Психологиня Ксенія Малаховська, яка працювала з мамами під час останнього відновлювального вікенду на Хустщині, розповідає, як разом із учасницями в довірливій затишній атмосфері жіночого кола говорили про ресурс, про те, де його шукати і як відновлювати.
«Ми вчилися визначати свій емоційний стан, символічно наповнюючи стаканчики емоціями: для кожної емоції – свій колір. Зважаючи на власний емоційний стан, шукали кожна свій власний ресурс, дізнавалися, що ми можемо щодня робити для себе – випити запашної кави, співати, сходити на риболовлю. Одній із учасниць під час вправи було важко визначити, що саме може додати їй ресурсу. В таких випадках команда робота дуже корисна: дівчата, перераховуючи ті чи інші заняття, допомогли їй зрештою сформувати перелік ресурсних речей, які допомагатимуть в емоційному відновленні. Було дуже приємно відчувати, що при зустрічі в жіночому колі панує довірлива спокійна атмосфера, ми могли говорити як про приємні речі, так і про те, що нас турбує. Тобто, оця безпечність, дружність – вона відчувалася», – каже Ксенія Малаховська.
Навіть 2 дні поза щоденними буденними турботами, сповнені приємними емоціями та заняттями, дають можливість «відключитися» від зовнішнього світу, відчути себе і свої потреби та сповнитися життєвими силами. Про таке після кожного проведено ретриту говорять всі без винятку учасниці.
Так, Оксана Пильникова, що брала участь в одному з відновлювальних вікендів, розповідає: «Це була дуже класна ініціатива, спогади – на все життя. Особливо мені сподобалося заняття з виготовлення свічок, коли ми поринули у світ ароматів і затишку. Окрім того, що це було дуже надихаюче, виготовлена мною свічка тепер ще довго нагадуватиме про той чудесий час. Важливою була зустріч із психологинею Ксенією, їй окрема вдячність за поради, за відкриття спектру емоцій, за нові практики пізнання свого стану, прослідковування своїх емоцій. Також велика подяка організаторам за можливість побути в ролі акторів під час театротерапії – всі ці позитивні емоції залишаться з нами на все життя. Загалом, вся організація – на високому рівні, весь час ми бачили й відчували, з яким натхненням все робилося, як сильно дівчата віддані своїй справі. Дітям теж дуже сподобалося – і майстер-класи, і квести, і доброзичливі аніматори, і басейн, загалом усе. Час пролетів дуже швидко, і наприкінці нам всім просто не хотілося прощатися. Я дуже вдячна всій команді за таку підтримку в цей складний час».
Наразі організатори готуються до четвертого ретриту «Сила Карпат», який відбудеться у прийдешні вихідні на Ужгородщині. Менеджерка проєктів ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева каже: про актуальність та успішність проєкту свідчить кількість запитів, які щоразу надходять від потенційних учасниць на адресу організаторів, а також щирі та позитивні відгуки учасниць. Також наголошує: втілення ініціативи стало можливим завдяки партнерам та невтомній самовідданій роботі великої команди, задіяної у програмі.
«Ми розробили для учасників ретритів різноманітну програму активностей, аби зробити відпочинок максимально різнобарвним та наповнюючим. При цьому, для мам і для діток передбачені різні програми, хоч, звісно, мають вони і спільні родинні активності. Без кропіткої відповідальної роботи цілої команди людей цей проєкт просто був би неможливим. Тому я не втомлюся дякувати усім – нашим координаторкам ретритів, психологиням, аніматоркам, майстриням – за те, що з готовністю щоразу «включаються» в роботу і допомагають творити чудеса тут і зараз», – розповіла Людмила Сюзева.
Програма реабілітації та відновлення "Сила Карпат" відбувається в рамках реалізації проєкту "Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні шляхом надання безпечних притулків, забезпечення продуктами харчування та непродовольчими товарами, а також психосоціальної підтримки" (ER-AA-UKR-2023). Проєкт реалізується Благодійною Організацією Благодійний фонд Комітет медичної допомоги в Закарпатті - CAMZ у співпраці з ГО "Щасливі діти" за підтримки terre des hommes та фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
До теми
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Командир гармати "Історик": іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті
- Закарпатська Туристична Організація оголосила 2025 туристичний рік в Закарпатті роком митецького туризму
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Працівники релокованого підприємства SHEMAX готували домашню випічку на свята для захисників ФОТО
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
До цієї новини немає коментарів