В Ужгороді представлять книжку публікацій закарпатського будителя Анатолія Кралицького

Це знакова подія в історії закарпатської культури, оскільки Анатолій Кралицький (1835-1894) був однією з найпомітніших постатей ХІХ століття нашого краю. Чверть століття він очолював Мукачівський василіанський монастир, був одним із найактивніших дописувачів преси. Окрім того, отець Анатолій є одним із трьох найплідніших прозаїків Закарпаття за Австро-Угорського панування (разом із І. Сільваєм та Є. Фенциком).
Уперше до рук читача потрапляє том публіцистики А. Кралицького, дбайливо зібраний укладачем Володимиром Морозом із різноманітних видань. В ошатно виданій книжці обсягом понад півтисячу сторінок містяться статті будителя на різномантіні теми – етнографічні, суспільні, історичні, церковні. Уперше їх перекладено літературною українською мовою, адже в оригіналі А. Кралицький писав російським язичієм, непростим для розуміння сучасного читача.
Книжка, що побачила світ у видавництві Українського католицького університету, містить чимало унікальної інформації про Закарпаття і вкрай важлива для тих, хто хоче пізнати ХІХ століття у нашому краї.
Свою багаторічну працю представлятиме сам упорядник Володимир Мороз, який написав ґрунтовну вступну статтю та широкі фахові коментарі, такі необхідні для складного історичного матеріалу.
Тернополянин є кандидатом історичних наук, науковим співробітником Інституту історії церкви Українського католицького університету, редактором журналу «Патріярхат» і давно цікавиться церковною минувшиною Закарпаття. У попередні роки видав дві великі монографії про історію Боронявського монастиря та історію греко-католицької спільноти Дубового й околиць, за що був нагороджений премією імені Михайла Лучкая Мукачівської греко-католицької єпархії.
Модератор презентації видання «“Ми діти преславної України”: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького» – закарпатський письменник і журналіст Олександр Гаврош.
З повагою, завідувачка відділу проєктної і соціокультурної діяльності КЗ "Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка" Закарпатської обласної ради Євгенія Напуда
До теми
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- «Магія весни»: в скансені в Ужгороді представили свої роботи художниці-аматорки
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Оголошення про проведення відкритого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени»
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- Як Іван Хланта став головним героєм свята «Королівство Казкомрійників»
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
До цієї новини немає коментарів