В Ужгороді презентують книжку «Петро Скунць у колі сучасників»
![В Ужгороді презентують книжку «Петро Скунць у колі сучасників»](/images/news/2023/11/max/07878.jpg)
Адже відомий поет був першим головою Закарпатської організації Народного руху України, що виборювала незалежність у нашому краї, пише упорядниця книжки Іванка Когутич.
Ця книжка – спроба зафіксувати постать лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка в контексті доби, в якій він жив і творив. Видання свідчить, що в особі Петра Скунця українська література має не тільки самобутнього поета, але й яскравого публіциста. А живі враження, спомини сучасників спільно творять виразний портрет цієї вже хрестоматійної постаті.
У першому розділі книжки вміщено його п’ятдесят нарисів про тих, кого він знав, з ким товаришував, мав творчі взаємини. По суті, маємо унікальну фіксацію закарпатського літературного процесу другої половини ХХ століття та її чільних представників. Окрім колег по перу, письменник знайшов добре слово і про художників, краєзнавців, діячів культури.
Другий розділ книжки «Сучасники про Петра Скунця» присвячений споминам про самого письменника. Тут зібрані як матеріали, що вже раніше побачили світ, так і написані спеціально для цього видання. Вперше опубліковані спогади політичного соратника Павла Чучки-молодшого, журналістів Петра Часта, Віктора Дрогальчука, Василя Ільницького, актора Василя Шершуна, письменниці Христини Керити-Вароді, Уповноваженого з питань державної мови Тараса Креміня. Своїми рефлексіями про старшого колегу ділиться й молодше покоління – Сергій Федака, Мар’яна Нейметі,
Олександр Гаврош та інші. Всі ці живі враження спільно творять виразний портрет видатного письменника, фіксують десятки розмаїтих ситуацій, пов’язаних із Петром Скунцем.Третій розділ книжки складають інтерв’ю з Петром Скунцем, а четвертий – вибрана бібліографія.
Ґрунтовне видання обсягом у 460 сторінок побачило світ, зокрема, за сприяння Ужгородської міської ради.
-->
До теми
- Міжнародний рушник єднання «Цвіт вишиванки» прибув до Закарпаття
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на перегляд фільму просто неба
- В Ужгороді завтра відкривається виставка-колекція старожитностей Слобожанщини
- В Ужгороді визначили нових лауреатів премії імені Петра Скунця
- Уже у місті: в Ужгороді відкриють парк світлових фігур «Lights & Dreams»
- В Ужгороді відбудеться фотовиставка «Незламність в об’єктиві»
- Втрачений Ужгород: еволюція міського герба й печатки
- В Ужгороді відкрили виставку графічних робіт Миколи Дзись-Войнаровського
- Закарпатський письменник Василь Шкіря став переможцем нової Літературної премії імені Юлії Драгун
- Студія сучасного танцю «Бліц» запрошує сьогодні на площу Поштову в Ужгороді - на благодійний концерт для підтримки ЗСУ
- «Два століття – одна війна». Одноденну виставку, що об’єднує фото із двох воєн – Другої світової та російсько-української – розгорнули на площі Театральній в Ужгороді
- Завтра в Ужгороді представлять нові книжки закарпатських письменників зі США Петра Часто і Любові Дмитришин
- В ужгородському скансені сьогодні відкриють виставку робіт Ганни Беряк «Моє життя вишиване»
- У Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва стартували «Літні читання»
- На Закарпатті вперше запровадять систему "Єдиний квиток" для трьох музеїв
- У садибі Івана Чендея в Ужгороді влаштують вільну екскурсію
- В Ужгороді з’явилась нова туристично-літературна цікавинка
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра в обласну філармонію на концерт «We are The World»
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
До цієї новини немає коментарів