На Закарпатті суттєво зросла кількість заяв про домашнє насильство
Маріанна Колодій, координатора Регіональної кампанії «Бузкова стрічка Закарпаття. Запобігання домашньому насильству» зазначила: традиційно до заходів міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» долучилися органи місцевого самоврядування, поліція, установи сфери безпеки та оборони, а також навчальні заклади та громадськість.
«Це дуже символічні дні, коли ми гуртуємо свої зусилля навколо того, аби привернути увагу громадськості до протидії домашньому насильству. Особливий акцент – на допомозі постраждалим. Основний фокус уваги у цьому році – заходи у територіальних громадах Закарпатської області», – сказала Маріанна Колодій.
За її словами, наразі на Закарпаття спостерігається тенденція до збільшення кількості заяв щодо фактів домашнього насильства. «За рік в області маємо 8500 заяв і повідомлень щодо домашнього насильства. Це на 22% більше показників минулого року. Це свідчить і про те, що заходи, які ми проводимо, спонукають більше звертатися по допомогу до правоохоронних органів, та спеціалізованих служб які працюють у тематиці протидії домашньому насильству», – сказала Маріанна Колодій, уточнивши, що, за підрахунками громадських ініціатив, які працюють у цій тематиці, таких звернень в області могло би бути до 20 тисяч на рік.
«Для Ужгорода та Мукачева цьогоріч ми розробили картки перенаправлення, де є всі телефони, які можуть бути потрібними – національних сервісів, національних служб, куди постраждала особа або кривдник можуть звернутися і отримати консультацію, якщо вони не хочуть звертатися до поліції», – додала координаторка Регіональної кампанії «Бузкова стрічка Закарпаття».
Олександра Мельничук, директорка Центру соціально-психологічної допомоги зазначила, що у рамках кампанії «16 днів проти насильства» також робився акцент на навчанні педагогів. «Було проведено велику кількість навчань серед працівників освіти, а також учнів шкіл. На запит територіальних громад ми здійснювали виїзди на місця з інформаційними матеріалами про те, де отримати допомогу. Крім того, проводили інформаційні зустрічі у місцях компактного перебування внутрішньо переміщених осіб. Отримали великий фідбек від мешканців і це уже цінно», – сказала Олександра Мельничук.
На 2024 рік для правоохоронців одним із пріоритетних напрямків є розбудова системи протидії домашньому насильству . Про це розповіла Тетяна Щерба, капітан поліції, працівниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України: «В Ужгороді та Мукачеві працюють сектори протидії домашньому насильству (так звана «Поліна»). Це поліцейські, які реагують виключно на повідомлення про домашнє насильство. Ми будемо працювати над тим, щоб таких секторів ставало більше».
Ольга Мартин, начальниця відділу зв’язків із громадськістю Управління патрульної поліції у Закарпатській області поінформувала про залучення патрульних поліцейських проведення акції «Це не ОК»: «Ми працювали із навчальними закладами, вишами, залучали студентів до роботи, ігор – тобто моделювали ситуації, в яких вони самі могли визначати, чи це був конфлікт чи домашнє насильство. Це важливо, бо раніше було так: правоохоронці виїжджали на виклик про домашнє насильство і, зазвичай, бачили дві сторони конфлікту – жінку та чоловіка. На дітей, які просто виходять в іншу кімнату, не надто звертали увагу. Наразі ми акцентуємо на тому, що дитина, теж є учасником цього процесу. Тому ми більше долучалися до роботи з дітьми, щоби показати, роз’яснити, що це не просто конфлікт у сім’ї, це є домашнє насильство»,– сказала Ольга Мартин.
Наталія Криворучко, регіональна координатора Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка України» в Закарпатській області розповіла про створення «Зеленої кімнати» в Ужгородському районному управлінні поліції – це простір для якісного, зручного та дружнього спілкування правоохоронців з дітьми. Також вона додала, що організація застосовує ігрові методики для роз’яснення теми домашнього насильства дітям. «Це, зокрема, гра «Коло безпеки». Ми провели чотири ігрові дні з дітьми. Реакція дітей була досить важка, тому що ці картки передбачають проговорення ситуацій, які можуть з ними трапитися і які пов’язані з різними видами насильства. Коли ми виявляємо такі випадки, то повідомляємо про це поліцію», – сказала Наталія Криворучко.
ГО Карпатська агенція прав людини «ВЕСТЕД» проводила заходи в ромських громадах громадах та з ВПО. «Це досить важко, але ми мали успішну практику. - каже Марія Менджул, керівниця організації. - Вдалося зробити також виїзди у місця компактного проживання ВПО. Це Нижній Бистрий, Арданово, Нижні Ворота. Так чи інакше, люди які втратили багато чого і матеріальний стан яких є гірший, ніж в інших, часто стикаються з випадки домашнього насильства. Багато хто не знає, як реагувати, але зараз побачили, що поліція дружня до людей і це дієво. Був гарний контакт. Тому продовжуватимемо роботу із шелтерами, переселенцями у майбутньому».
До теми
- Домашнє насильство: на Закарпатті з початку року поліцейські задокументували 3641 випадок
- В Ужгороді батько змушував малолітню дитину просити гроші, сам спостерігав на відстані
- «Вікі любить Землю»: світлина із Закарпаття - серед 10 найкращих фото української природи у 2024 році
- Спортсменка та авторка блогів станцювала на льоду найвисокогірнішого закарпатського озера
- На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло від Фундації Олени Зеленської
- Синоптики попереджають про суттєве погіршення погоди на Закарпатті
- Повномасштабна війна: чим жило Закарпаття останні 1000 днів...
- Різдвяний піст-2024 за новим календарем розпочинається вже завтра
- На Закарпатті сьогодні відзначають День пам'яті померлих
- В Ужгороді розповіли, яку грошову допомогу можуть отримати родини полеглих воїнів
- «Канікули в горах»: табір для сімей загиблих військових працює на Закарпатті
- Майже 20 маленьких закарпатців із з вродженими та набутими вадами отримали шанс на повноцінне життя
- З початку епідемічного сезону захворюваності на ГРВІ на Закарпаті занедужало понад 10,5 тисяч людей
- «Живі книги» в Ужгороді розповіли, як вберегти дітей від інтернату та подарувати сімейне тепло
- 582 тисячі гривень для ЗСУ зібрали на благодійних ярмарках та концерті у Міжгір'ї
- Автокемпер надрукували на 3D-принтері в Ужгороді
- У Мукачеві відбувся перший на Закарпатті летунський вишкіл для юнацтва
- Закарпатська обласна бібліотека – найкращий заклад за програмою «Ти як?» у сфері культури, молоді, спорту
- 24 фахівці БФ "Дерево Мого Життя" надають психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам в Ужгороді, Мукачеві і Сваляві
- 300 тисяч ВПО фіксують на Закарпатті мобільні оператори
До цієї новини немає коментарів