«Я не хочу, щоб моє місто стерли з лиця землі, як Бахмут. Це достатня причина, щоб служити в ЗСУ…» Історії з фронту 128-ї бригади
![«Я не хочу, щоб моє місто стерли з лиця землі, як Бахмут. Це достатня причина, щоб служити в ЗСУ…» Історії з фронту 128-ї бригади](/images/news/2024/2/max/424589315_367851492800517_1020241150756256347_n.jpg)
За освітою й спеціальністю він юрист, а офіцерське звання отримав у вищому навчальному закладі МВС. Однак перед тим, як потрапити в бойову бригаду, пройшов перепідготовку в Академії сухопутних військ.
– Моє головне завдання – вогневе ураження ворога та коригування вогню через безпілотники, – каже Микола. – Здебільшого ми працюємо з нашими гірсько-штурмовими підрозділами, прикриваємо їх своїми гарматами. Але за необхідності допомагаємо й сусіднім бойовим частинам. Є багато прикладів ефективної роботи – знищені мінометні розрахунки, склади з боєкомплектом, техніка. Усе це допомагає нашій піхоті. Одного разу наші штурмові підрозділи захопили ворожі позиції, і росіяни спробували сходу відбити їх. Задіяли для цього «Солнцепьок» – реактивну систему залпового вогню на базі танка, яка стріляє запалювальними й термобаричними боєприпасами. «Солнцепьок» виїжджав на вогневу позицію, щоб накрити нашу піхоту, але ми вчасно виявили його й відкрили вогонь. Відстань була завелика – близько 14 кілометрів, однак один із наших снарядів вибухнув метрів за 20 від «Солнцепьока». Екіпаж злякався, зразу розвернувся і втік. Шкода, що не вдалося знищити машину, але свою піхоту ми прикрили.
Останнім часом росіяни значно збільшили використання дронів, тому розрахунки ворожих БПЛА – теж пріоритетна ціль для арти.
– Для наших гармат ворожі розвідувальні й ударні дрони – одна з найбільших проблем, – продовжує Микола. – Тому ми, по-перше, завжди ретельно слідкуємо за небом, щоб ефективно відстрілятися й звести до мінімуму вірогідність «засвітитися». А, по-друге, самі уражаємо ворожі розрахунки БПЛА, як тільки можемо їх дістати. Теж маємо багато прикладів ефективної роботи.
Під час служби Микола неодноразово бував у небезпечних ситуаціях, однак ставиться до цього спокійно.
– Один період наша точка дислокації знаходилася в межах міста, що прилягає до лінії фронту. Там активно працювала російська авіація і виходило так, що о 6-й ранку й 6-й вечора наче за графіком прилітали КАБи (високоточні керовані авіабомби із системою наведення). Найближчі вибухали метрів за 400, враховуючи потужність бомб, це досить близько. Дах і закриті жерстю вікна нашої будівлі від вибухової хвилі злетіли в один момент. Але все ок, ми вийшли звідти цілими й неушкодженими.
Офіцер воює засвою землю й своїх рідних, котрі чекають його з війни на Дніпропетровщині.
– Моя мотивація така, щоб уся ця нечисть не пролізла туди, де живе моя родина, мої близькі та дорогі мені люди. Я не хочу, щоб у моєму місті сталося те, що було в Бахмуті, Соледарі, а зараз відбувається в Авдіївці. Це достатня причина, щоб служити в ЗСУ…
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- 21678 закарпатців порушили швидкісний режим на дорозі
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
До цієї новини немає коментарів