Професор УжНУ Федір Шандор організував створення ПЕРШОГО українського дрономобіля
![Професор УжНУ Федір Шандор організував створення ПЕРШОГО українського дрономобіля](/images/news/2024/2/max/photo1707987068-2.jpeg)
Професор Ужгородського університету Федір Шандор, який виконує організаційну роботу над цим проєктом, каже, що ідея створення такої машини виникла під час однієї з поїздок в зону активних бойових дій. Війна там ведеться не так стрілецькою зброєю чи бойовою технікою й артилерією, а саме за допомогою fpv-дронів, які коригуються дронами-розвідниками.
«Вперше ми побачили роботу наземного дрона, який вивантажував протитанкові міни в бою, після спроби прориву ворога. Тож разом із відомим меценатом Андрієм Петьовкою, якому належить ідея й фінансування цього проєкту, ми вирішили попрацювати над створенням чогось такого, що об’єднало б роботу багатьох операторів-БПЛА. Суть у тому, щоб об’єднати в одній машині різні засоби радіоелектронної боротьби й зробити дії підрозділу максимально автономними. Йдеться про спеціалізовані пристрої боротьби з безпілотниками на зразок FPV, MAVIC з ворожого боку, специфічні інноваційні зарядні пристрої тощо.
У дрономобілі накопичена величезна кількість електроніки на значну суму. Зокрема, меценати Сергій Ковач та Арсен Мелкумян зі свого боку придбали унікальний наземний дрон українського виробництва, який уже дістав назву «Закарпатський шаркань». Він здатний перевозити 300-кілограмові вантажі на відстань до 5 км з відеосигналом. Може не тільки транспортувати боєприпаси, паливні матеріали, а й вивозити поранених та 200-х, до яких важкий доступ. Загалом усередині дрономобіля три різновиди дронів, а також додатковий супровід до них: від далекоміра до системи розпізнавання.
У чому ще специфіка нашого дрономобіля? Група бійців може виїхати й автономно працювати з нього протягом 3–5 днів, маючи запас їжі в мініхолодильнику, а також необхідного польового інструментарію (бензопила, флекс, пневматичні кліщі тощо), дороговартісного медичного набору для надання професійної медичної допомоги. Іншими словами, це ніби автономна пересувна машина, з якої управляють відповідними процесами, наповнена різноманітними засобами для керування дронами і, навпаки, для протидії їм. На ньому можна виїхати в будь-яку фронтову точку, завдати втрат ворогу, а самому залишатися в безпеці.
Унікальна річ, розроблена українськими інженерами, уже по дорозі на фронт – їде у спеціальний БПЛА-підрозділ. Це подарунок від Закарпаття, де близько 10 меценатів та компаній об’єдналися навколо реалізації цієї ідеї. Сподіваємося, що її будуть тиражувати, доповнювати, удосконалювати.
Перший український дрономобіль – це унікальний внесок закарпатців у спільну перемогу над ворогом», – розповів Федір Шандор.
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- Закрила двері на балкон і не могла відкрити: в Ужгороді патрульні допомогли 5-річній дитині
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- На Закарпатті 52-річний тернополянин запропонував прикордонникам хабар
- Біля кордону з Угорщиною вистежили групу порушників та їхнього переправника
- В Ужгороді сьогодні, 12 липня, попрощалися із полеглим захисником – старшим солдатом Юрієм Черяником
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Мешканця Чопа затримали за торгівлю наркотиками. Зловмисника помістили в ізолятор тимчасового тримання
- Харків'янка везла нареченого за кордон у спинці автомобільного крісла
- На Закарпатті службовий собака прикордонників «спіймав» втікачів, які планували перепливати Тису
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Пірнув у воду та не виплив - трагічний випадок на кар'єрі в Ужгороді
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Сімнадцятьох чоловіків зупинили на кордоні з Угорщиною прикордонники Мукачівського загону
- На Закарпатті семеро чоловіків планували перепливти Тису
До цієї новини немає коментарів