Виноградівці в стінах Академії культури і мистецтв: майстерність, поєднана з любов'ю
Подія пройшла в межах договору про співпрацю, підписаного між Академією культури і мистецтв із одного боку і Виноградівською міською радою – з другого.
Відкриваючи концертну програму, ведуча повідомила, що до колективу входять викладачі мистецьких шкіл колишнього Виноградівського (нині – Берегівський) району, а літопис охоплює півстоліття. Оркестр є лауреатом багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Торік з 23 по 25 червня разом із вокальним тріо Виноградівської мистецької школи ім. Бели Бартока музиканти відвідали три затишні містечка Австрії з подячними концертами.
Цього разу разом із оркестром на сцену вийшов народний аматорський камерний хор КПНЗ «Виноградівська мистецька школа ім. Бели Бартока», очолюваний Світланою Гнетило. Очікувалося, що в вокальному супроводі оркестрова музика зазвучить ще більш проникливо, лірично. Заглядаючи наперед, скажемо, що сподівання цілком виправдалися.
У вщент заповненому залі – студенти та викладачі Академії, працівники департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА, а також майже у повному складі – колектив Обласного організаційно-методичного центру культури на чолі з в.о. директора, заслуженим працівником культури України Ганною Дрогальчук.
…Щойно прозвучали перші такти музики, як стало зрозуміло, що присутніх чекає сповнена емоцій, захоплюючих моментів програма. Адже в зал полинули злагоджені, згармонізовані в нерозривній цілісності, звуки, котрі то підносили уяву до небес, то вдарялися в жорстку твердь реальності. Всі оркестрові групи підкорювалися владним помахам диригентської палички в руках Віктора Марушки. Аж не вірилося, що на сцені – аматорський, а не професійний філармонійний колектив.
Під час концерту, в якому поєдналися і відомі класичні твори (П. Мартін «Токката», «Інтрада», «Мелодія» Мирослава Скорика), релігійні («Різдвяні мелодії» Юрія Саєнка, К. Дженкінса «Реквієм», В. Барвінського «Що то за предиво»), народжена в сучасності музика Клода Франсуа, А. Вангеліса та Джона Вільямса з кінострічки «Один удома», відчувалося, що колективові до снаги найскладніші твори. Всі вони прозвучали під гарячі аплодисменти глядачів.
Неодноразово під час концерту звучали слова подяки воїнам Збройних сил України, завдяки яким можливі важливі культурницькі акції, серед них – і вчорашня. Про це схвильовано говорила ведуча, слова якої музиканти підкреслювали емоційною грою.
Під час концерту один із творів оркестранти присвятили іменинникам. Ними цього дня були одна з найдосвідченіших скрипальок оркестру Юдіта Товт, а також ректорка Академії, голова депутатської комісії Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України Наталія Шетеля.
Після фінальних акордів ведуча запросила до слова ректорку Академії Наталію Шетелю, заступника голови Виноградівської міської ради Віталія Любку, керівника апарату Закарпатської обласної ради Мирославу Ливч, директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Євгена Тищука.
Вони побажали оркестру і камерному хору подальшого творчого зростання, зміцнення співпраці Виноградівської міської ради з Академією культури та мистецтв Закарпатської обласної ради.
Апофеозом концерту стала пісня «Господи, помилуй нас!» Тараса Петриненка. Солістка Світлана Гнетило.
На завершення всі охочі могли сфотографуватися у фотозоні, яку до Валентинового дня яскраво-«сердечно» оформили у фойє Академії.
Василь Бедзір, провідний методист інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
До теми
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту відкрив виставку з фондової колекції «Мереживо надії»
- Розпочався прийом фільмів на 6-й Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)
- Відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»: заявки на участь можна подавати до 21 лютого
- Вечір фортепіанної музики, що перенесе у світ образів минулого - обласна філармонія запрошує сьогодні на концерт
- Ужгородський скансен розпочинає реалізацію міжнародного грантового проєкту
- В Ужгороді відкрили виставку "Магія каменю"
- Історія однієї картини: портрет єпископа Андрія Бачинського
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту Антон Ковач представив серію живописних робіт «Подорожі»
- Закарпатська академія мистецтв створює простір, який ширше “відкриє двері” для охочих до мистецтва
- «Єдність у розмаїтті»: Закарпатський народний хор запрошує на концерт
- Протягом місяця в обласному музеї ім.Й.Бокшая можна переглянути виставку «Ужгород на палітрі епох»
- У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді відкрили виставку робіт живописця Маріона Ілку, присвячену закарпатським митцям та громадським діячам
- Сьогодні розпочато прийом творів на Всеукраїнський конкурс малої прози ім. Чендея
- he Bells of Christmas в Ужгороді — вечір, який подарує справжню зимову казку
- Популяризація української самобутньої культури: як українська коляда звучала в Румунії
- Втрачений Ужгород: правила корчм і кав’ярень XIX століття (Фото)
- Від $25 000 до $500 000: закарпатці можуть виграти грант на збереження культурної спадщини
- Цикл різдвяно-новорічних свят Закарпатський народний хор завершить завтра, 12 січня, благодійним концертом
- Ще 57 об’єктів культурної спадщини на Закарпатті занесено до Держреєстру пам’яток України
- У Сторожниці на Ужгородщині відбудеться фестиваль колядок та щедрівок
До цієї новини немає коментарів