Донецький академічний обласний драматичний театр представить у Києві "Маріупольську драму"
Частині трупи вдалося вижити і вирватися з окупації. Відтак Донецький академічний обласний драматичний театр із міста Маріуполь продовжив свою роботу в Ужгороді.
Через пів року від трагедії закарпатський режисер, заслужений артист України Євген Тищук поставив документальну виставу "Маріупольська драма", написану драматургом Олександром Гаврошем за розповідями тих, хто перебував у ті трагічні дні в театрі. Тож у виставі актори Віра Лебединська, Ігор Китриш, Олена Біла, Дмитро Муранцев, а також школяр Матвій Китриш грають самих себе. Це унікальний театральний документ-свідчення, який нікого не залишає байдужим.
До других роковин удару по драмтеатру в Маріуполі, Донецький академічний обласний драматичний театр представить "Маріупольську драму" на малій сцені Національного театру імені Івана Франка у Києві. Участь у події візьмуть і автори вистави.
За словами режисера-постановника Євгена Тищука, київським глядачам представлять дещо оновлену версію. "Ми трішечки змінили фінал разом із автором Олександром Гаврошем, тому що коли ми ставили виставу, то театр тільки приїхав до Ужгорода, а зараз він уже два роки працює, і в них є перспектива, є майбутнє, вони це бачать, вони в це вірять. Ми зробили оптимістичний фінал і тепер вистава закінчується саме словами Тараса Шевченка: "І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі…". Це також наша присвята 210-річчю Шевченка", – розповів Євген Тищук.
Показ відбудеться 16 березня о 19.00. Йому передуватиме захід зі вшанування пам’яті жертв російського тероризму в Маріупольському театрі: о 10:00 перед Київським театром ім.І.Франка актори напишуть крейдою слово "ДІТИ" та позначать його лампадками, щоб усі охочі могли вшанувати загиблих своєю присутністю і хвилиною мовчання.
В Ужгороді всі заходи заплановані біля та в приміщенні Закарпатського облмуздрамтеатру і відбуватимуться протягом цілого дня, про що буде повідомлено додатково.
Донецький театр просить колективи всіх театрів України не залишатися осторонь і долучитися 16 березня до меморіальних заходів та написати перед входом до свого театру слово "ДІТИ".
-->
До теми
- У будинку культури с. Ставне презентують два збірники фольклору, записаного Іваном Хлантою
- У замку Паланку створюють новий музей, присвячений героїзму наших захисників і захисниць
- В Ужгороді пройде третій фестиваль «Кіно сусідів»: стрічки, які не варто пропускати
- "Смачно від ведмедів": завтра у парку "Боздош" в Ужгороді відбудеться свято для дітей
- «Два століття – одна війна». Одноденну виставку, що об’єднує фото із двох воєн – Другої світової та російсько-української – розгорнули на площі Театральній в Ужгороді
- Закарпатський облмуздрамтеатр представив в Ужгороді 12-ту прем’єру
- В Ужгороді відомий органіст та композитор Богдан Дем’яненко презентує «1000 років української музики: органна версія»
- В Ужгороді пройде концерт в рамках благодійного туру “Нескорені” за участі українських артистів - на підтримку ЗСУ
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
- Закарпатський драмтеатр відкрив сцену просто неба
- Середнє – колиска конкурсу «Моя весна» – знову скликало таланти
- Перші люди в Європі з’явилися на території Закарпаття
- Пленер "Сонячний шлях" зібрав у Перечині сотню юних скульпторів та творців декоративно-прикладного мистецтва
- На Закарпатті квітне Актинідія, яку за назвою плодів ми краще знаємо, як Ківі
- В Ужгороді відкрили виставку відомого ужгородця, митця, мецената Наума Репкіна
- Краса і магія води та світла: в Ужгороді відкрили виставку робіт Андрія Коцки
- В Ужгороді відбудеться фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення»
- У День Європи на сцені облмуздрамтеатру кияни представлять балет «Сойчине крило»
- В Ужгороді відбувся семінар-пленер для художників-аматорів та викладачів мистецьких шкіл Закарпаття
- Фестиваль актуальної драматургії «ДРАМА СЬОГОДЕННЯ» – на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру!
До цієї новини немає коментарів