Військові мають можливість реабілітуватися за рахунок українсько-латвійського проєкту
«Проведено унікальну операцію, яка відновила опорну функцію кукси, що дозволить у найближчий період за протезувати Антона, - прокоментував Віктор Петров, директор Спортивно-реабілітаційного центру для військових та людей з інвалідністю ім.Олега Кравця. – Військовий став першим пацієнтом з реабілітаційного проекту, якому допомогли провести складну операцію із залученням фінансової підтримки латвійських благодійників.
Допомагає з латвійського боку Сергій Молдаванс, керівник міжнародного проєкту з реабілітації. Він народився і живе в Ризі (Латвія), але рідня чоловіка з Вінницької області. За словами Сергія Молдаванса, з початку війни латвійці об’єдналися і почали підтримувати Україну. Крім допомоги від держави є багато приватних ініціатив, які збирають медикаменти, перев’язочні матеріали. Допомогу Сергій привозив в Україну. Наступним етапом співпраці із закарпатцями стала підтримка військового Антона, для проведення операції якому збирали гроші в Латвії. «Нам вдалося запустити пілотний проект і допомогти провести унікальну операцію, - каже Сергій Молдаванс. - Не дивлячись на те, що в Латвії багато українських військових проходять реабілітацію, такі операції можна провести в Україні. Ми хочемо привернути більшу увагу до цієї теми та залучати не просто пожертвування, але й кампанії та фонди, які готові брати участь у такій допомозі військовим в Україні».
Антон, позивний Тоха, з Мукачева, брав участь в АТО в 2014-2017 роках. З першого дня повномасштабного вторгнення мобілізувався, служив у 101 бригаді ТРО. «Так сталося, що наш батальйон виконував завдання на різних напрямках. На одному із завдань я наступив на міну і отримав поранення. В Куп’янську мене вивезли і стабілізували, направили у госпіталь в Харків, там дістали осколки і направив у Львівський шпиталь, - розповів Антон. - Там сказали, що потрібно ампутацію нижче коліна, перевели в Ужгород, тут полежав 2 місяці, сказали, потрохи будеш ходити. Але з листопада і дотепер я не міг на ногу стати, втратив надію, через спільного знайомого знайшов Віктора Петрова. Який пообіцяв, що мене поставлять на ноги. Запросили професора з Харкова, він провів складну операцію, п’ятка була повністю роздроблена, як виявилося, не було на що ставати. На жаль, для мене війна на фронті закінчилася, але ми потрібні комусь тут, є ще варіанти жити. Дуже багатьом потрібна допомога».
За словами Віктора Петрова, Антон стане наочним прикладом для інших поранених, що їх не залишать і будуть допомагати. «Є допомога і є кому допомагати. Все, що у наших силах, ми будемо робити. На сьогодні цифра українців, які потребують різного роду реабілітацію наближається до 1,5 мільйони», - додав Віктор Петров.
Наступні два місяці Антон відновлюватиме сили та проходитиме реабілітацію, а надалі забезпечуватиме комунікацію між військовими, що потребують подібної допомоги та представниками міжнародного реабілітаційного проекту.
За інформацією Ужгородського прес-клубу
Фото Ані Семенюк
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- Ще один мурал прикрасив обласний центр Закарпаття
- В Ужгороді для дітей та дорослих проводять безкоштовні заняття з музикотерапії
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- "Простір творчості": в Ужгороді провели майстер-клас з валяння вовною для людей з інвалідністю
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- «Незламність в об’єктиві»: світлини воєнного життя на Донеччині можна побачити в Ужгородському скансені до 31 липня
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
До цієї новини немає коментарів