В Ужгороді вшанували пам'ять жертв політичних репресій

квіти та запалені лампадки до пам’ятного знаку сквері Героїв Майдану поклали сьогодні керівники краю та міста, представники крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, члени їхніх родин, духовенство, містяни.
Пам'ять усіх людей, які загинули або зазнали тортур і ув'язнення в таборах через політичні переконання, які були знищені радянською репресивною машиною, вшанували хвилиною мовчання та молебнем.
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них розстріляли, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже три мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
На жаль, нащадки тоталітарного комуністичного режиму намагаються сьогодні повторити геноцид українського народу. Тому важливо вистояти в нашій битві зараз.
Ми завжди пам'ятатимемо про жертв політичних репресій і тих, хто боровся за нашу незалежність.
До теми
- Рух транспорту у центрі Ужгорода сьогодні ввечері та завтра до обіду обмежать під час Великодніх богослужінь та освячення пасок
- В Ужгороді презентували книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із 45-річним захичником Сергієм Готрою
- В Ужгороді у суботу та неділю перекриють центр міста - у зв'язку із проведенням "Сакура-фесту"
- В Ужгороді триває Великодній ярмарок
- Полеглий Герой з Ужгорода посмертно відзначений високою державною нагородою
- Зі ще одним захисником – 56-річним молодшим сержантом Чобо Даковим – попрощалися нині в Ужгороді
- Завтра, 18 квітня, в Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Готрою
- Ужгород сьогодні попрощався із 49-річним солдатом Віктором Чинадієм
- Завтра, 17 квітня, в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу захисника Чобо Дакова
- Благодійний концерт на підтримку ЗСУ відбувся в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі
- Ще одна болюча втрата – завтра в Ужгороді попрощаються із захисником Віктором Чинадієм
- Понад 3,4 мільйони гривень на підтримку ЗСУ – відбувся Uzhhorod Half Marathon 2025
- В Ужгородському ліцеї ім. Т.Г. Шевченка відбувся інституційний аудит
- Ужгород нині в жалобі – прощалися із 52-річним молодшим сержантом Мирославом Лукачем
- В Ужгороді цими вихідними 5 автобусів громадського транспорту їздитимуть за зміненим маршрутом – через перекриття вулиці Олександра Довженка
- До уваги водіїв! Завтра зранку в Ужгороді перекриють рух у центрі міста та ближніх вулицях - відбудеться Uzhhorod Half Marathon
- Завтра в Ужгороді прощатимуться зі ще одним захисником
- В Ужгородському скансені завтра відкриють ХІ Міжнародну виставку-ярмарок «Світ писанки»
- Сьогодні Ужгород попрощався із загиблим захисником, 52-річним старшим солдатом Віктором Сабіровим
До цієї новини немає коментарів