Як вивести плями від парфумів з одягу

Як вивести плями від парфумів з одягу

 

Парфуми – незамінний аксесуар, який допомагає підкреслити індивідуальність та створити незабутній образ. Вони додають впевненості, створюють настрій і навіть можуть стати візитною карткою людини. Однак, попри всі переваги, парфуми можуть залишати плями на одязі. Особливо це стосується наливної парфумерії https://perfumer.ua/ru/parfumeriya/ , яка завдяки своїй поширеності та різноманіттю ароматів стає все більш популярною. Випадкове розпилення парфуму на улюблену блузку або костюм може зіпсувати настрій, особливо якщо пляма не зникає після першого прання.

Багато хто намагається видалити плями від парфуму за допомогою звичайної води, але це далеко не завжди приносить бажаний результат. Коли прості методи не допомагають, необхідно використовувати більш ефективні способи, які можуть включати використання як підручних засобів, так і спеціалізованих хімічних препаратів.

Загальні рекомендації щодо видалення плям

При видаленні плям від парфуму важливо дотримуватися кількох загальних рекомендацій, які допоможуть уникнути пошкодження тканини та досягти найкращих результатів. Ось основні поради:

 1. Діяти швидко, адже свіжі плями легше виводяться, оскільки парфум ще не встиг глибоко проникнути в тканину.
 2. Перш ніж використовувати будь-який засіб для видалення плям, слід протестувати його на невеликій, непомітний ділянці одягу. Це допоможе уникнути пошкодження тканини або зміни кольору.
 3. Для видалення плям від парфуму краще використовувати прохолодну або теплу воду.
 4. Перед тим як застосовувати будь-який засіб, краще ознайомитись з рекомендаціями на етикетці одягу. Деякі тканини можуть вимагати особливого догляду і не переносять агресивних хімічних засобів.
 5. Не варто сильно терти пляму, оскільки сильне тертя може пошкодити волокна тканини та розповсюдити пляму ще більше.

Видалити пляму від парфуму можна як скориставшись послугами хімчистки так і в домашніх умовах.

Популярні способи видалення плям від парфумів в домашніх умовах

Найчастіше в домашніх умовах застосовують такі основні методи у боротьбі з плямами від парфуму:

 • Медичний спирт є ефективним засобом для видалення плям від парфуму. Варто просто змочити ватний диск спиртом і протерти забруднену ділянку. Після висихання слід від парфуму має зникнути. Спирт особливо добре справляється зі свіжими плямами.
 • Господарське мило – універсальний засіб для видалення плям з делікатних тканин. Слід нанести мило на забруднену ділянку, залишити на 20 хвилин, а потім промити прохолодною водою.
 • Лимонний сік добре справляється з плямами від парфуму як на світлих, так і на темних тканинах. Варто нанести трохи свіжовичавленого соку на пляму, залишити на півгодини, а потім промити прохолодною водою.
 • Гліцерин підходить для видалення плям з одягу з шерсті. Для початку гліцерин потрібно підігріти на водяній бані, нанести його на забруднену ділянку, а через 15 хвилин протерти ацетоном. Після цього слід випрати річ вручну.
 • Також можна змішати білу глину з медичним спиртом до утворення пасти. Нанести її на пляму, дочекатись висихання, а потім обережно зняти засохлий шар і випрати одяг.
 • Щавлева кислота і гідросульфіт. Цей метод добре підходить для світлих тканин. Спочатку слід обробити пляму нашатирним спиртом, потім гідросульфітом (1 чайна ложка на склянку води). Дочекатись дії засобу і обробити місце розчином щавлевої кислоти (5 грам на склянку води). Після цього річ слід випрати.
 • Перекис водню і нашатирний спирт. Це просте поєднання допомагає навіть зі старими плямами. Слід змішати перекис водню і нашатирний спирт у рівних пропорціях, нанести на пляму, залишити на кілька годин, а потім випрати виріб господарським милом або у пральній машині.
 • Магазинні засоби. Якщо жоден з вищезазначених методів не допоміг, можна скористатись спеціалізованими магазинними засобами. Для білих тканин підійде кисневий відбілювач, а для кольорових – плямовивідник. Перед використанням варто протестувати засіб на непомітній ділянці тканини і дотримуватись інструкцій виробника.

Використовуючи ці поради, можна ефективно видалити плями від парфуму з одягу, зберігаючи його привабливий та доглянутий вигляд.

 

04 липня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів