Круглий стіл «Жива книга» з ГО «Мрія в дії» та працівниками Ужгородської міськради - обговорили актуальні питання безбар’єрності
Комунікація між людьми з інвалідністю, органами місцевого самоврядування та жителями Ужгорода – про це нині був круглий стіл «Жива книга» з командою ГО «Мрія в дії» та працівниками Ужгородської міськради
Громадська організація Mriya v Diyi _ Dream in Action продовжує адвокаційну кампанію «Крок до мрії», мета якої – покращення рівня бєзбар’єрності в Ужгороді. Один із елементів цієї кампанії – просвітницький захід «Жива книга» з паралімпійськими чемпіонами Надією Дьолог та Андрієм Демчуком.
Зокрема, на сьогоднішньому круглому столі, учасниками якого були заступник міського голови Михайло Маргіта, директорка департаменту соціальної політики Марина Стасюк разом із колегами з профільних управлінь міської ради, організація поділилася досвідом, який вже вдалося реалізувати в громаді, а саме:
- підписання меморандуму про співпрацю між ГО та міською радою;
- проведення моніторингу доступності в Ужгороді;
- створення карти доступності, яка, нагадуємо, опублікована у вільному доступі на сайті Ужгородської міської ради тощо.
За словами голови ГО «Мрія в дії» Лесі Носенко, такі заходи сприяють активній комунікації між владою та людьми з інвалідністю, адже, приміром, Надія Дьолог не один рік живе в Ужгороді й на власному досвіді пересвідчується, наскільки місто на «ти» з доступністю й доносить проблемні питання, наприклад, щодо вуличної інфраструктури, які згодом намагаються вирішувати в громаді. Один із прикладів – моніторинги доступності, які проводили цьогоріч в Ужгороді разом із працівниками міської інфраструктури.
Надія Дьолог зауважила, що найбільше в житті їй хотілося бути самостійною. У 10 років вона впала з черешні у своєму селі й відтоді мріяла переїхати в місто, адже була впевнена, що там їй на кріслі колісному буде зручніше. Але згадує, яким було місто 8 років тому, і як їй часом важко доводилося боротися з тим, аби мати ті самі права, що й інші: чи в університеті, чи в магазині, чи під час звичайної прогулянки. Тому рада, що в Ужгороді відбуваються зміни й місто йде назустріч доступності, але хочеться зробити ще більше. Що й намагається донести команда «Мрія в дії» щодня, аби кожен почував себе комфортно: особа з інвалідністю, мама з дитячим візочком, людина з тимчасовою травмою тощо…
Учасники обговорили актуальні питання безбар’єрності, які потребують нагального вирішення в місті й поділилися думками, як це можна реалізувати вже з наступного року.
До теми
- Закарпаття продовжує рух у напрямку енергетичної незалежності - Мирослав Білецький
- Понад 51 тисячу адмінпослуг надав ЦНАП Ужгородської міської ради у 2024 році
- В архівному відділі Ужгородської міськради зберігається майже 32,5 тисячі справ, найстаріші датовані 1944 роком
- Закарпаття – абсолютний лідер за кількістю оформлених id-карток та закордонних паспортів у 2024 році
- 242 закарпатські сім'ї стали минулоріч учасниками програми «Власний дім», з них 35 родин військовослужбовців і ветеранів
- Віктор Микита: 5 мільйонів кВт*год електроенергії із «закарпатського» вітру – ДОСЯГНУТО!
- Закарпатці можуть подавати заявки на участь у відборі на посади фахівців із супроводу ветеранів
- Центр рекрутингу української армії в Ужгороді - консультація, допомога та супровід на шляху до війська!
- На Закарпатті покращуватимуть систему реагування на надзвичайні ситуації
- Понад 411 млн грн у бюджети: внесок міграційної служби Закарпаття у 2024 році
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Богдан Андріїв: "Поранені військові мають отримувати якісну медичну допомогу з лікування та відновлення, і для цього медпрацівники повинні докладати максимум зусиль"
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпатські патрульні у 2024-му винесли понад 1400 постанов за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
До цієї новини немає коментарів