Призначення Януковича на посаду прем`єра підтримують 44,7% громадян - опитування
Призначення лідера Партії регіонів Віктора Януковича на посаду прем`єр-міністра "швидше позитивно" сприймають 44,7% громадян. Інше опитування каже, що якби вибори у Верховну Раду проходили в найближчу неділю, трипроцентний бар`єр подолали б чотири політичні сили - Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, блок "Наша Україна" і Комуністична партія України.
Як повідомив керівник Центру соціальних досліджень "Софія" Олександр Левцун, про це свідчать результати опитування, проведеного центром 3-11 липня.
"Призначення на цю посаду лідера БЮТ Юлії Тимошенко сприймають позитивно 38,6%, лідера СПУ Олександра Мороза - 29%, представника блоку "Наша Україна" Юрія Єханурова - 22,9%", - повідомив Левцун.
Соціолог зазначив, що у разі, коли респонденту пропонувалося вибрати лише одну кандидатуру на посаду прем`єр-міністра з переліку політиків, 35,3% опитаних віддали перевагу Януковичу.
Центр соціальних досліджень "Софія" в період з 3 по 11 липня опитав 2022 респонденти у віці від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,2%.
Дострокові вибори
Якби вибори у Верховну Раду проходили в найближчу неділю, трипроцентний бар`єр подолали б чотири політичні сили - Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, блок "Наша Україна" і Комуністична партія України.
Такі результати опитування громадської думки "Думки і погляди населення України" сьогодні на прес-конференції в Києві презентував генеральний директор ТОВ "ФОМ - Україна" Олександр Бухалов.
Зокрема, за Партію регіонів проголосували б - 36,5% опитаних; за БЮТ - 19,8%; за блок "Наша Україна" - 9,3% і за КПУ - 3,1%. Водночас СПУ набрала б тільки 2,7%.
Бухалов висловив припущення, що якби "помаранчеві" пішли на вибори одним блоком, то все одно не змогли б набрати "достатню кількість голосів", оскільки за Громадянський блок "Пора-ПРП" готові голосувати 1% опитаних, а за Український народний блок Костенка-Плюща - 0,6%.
У свою чергу, опозиційний блок "Не так!" готові підтримати 1% респондентів, Народний блок Литвина - 0,9%; Блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" - 0,9%; Партію зелених України - 0,7%; "Віче" - 0,5%; Блок Юрія Кармазіна - 0,3%; блок НДП - 0,2%; партію "Відродження" - 0,1.
Соціолог також підкреслив, що "проти всіх" готові голосувати 9,7% опитаних; не брали б участь у виборах 8,4%; не визначилися з відповіддю - 4,2% респондентів.
Він також повідомив, що поточну ситуацію в парламенті оцінюють як "безлад" - 42,8% опитаних; "боротьба за владу олігархів і фінансово-політичних угрупувань" - 18,7%; "коаліція ПР-КПУ-СПУ краща, ніж "помаранчева" коаліція" - 14,0%; "зрада "помаранчевої коаліції" з боку СПУ - 8,7%; "нарешті сформувалася хоч якась коаліція" - 3,5%; "нормальний демократичний процес" - 2%; "успіх політичного процесу в Україні" - 1,5%; "недостатньо чув про цю ситуацію" - 4,5%; "важко відповісти" - 4,5%.
Всього було опитано методом інтерв`ю 13 липня 2006 року 1 тис. 500 респондентів старших 18 років у 125 населених пунктах України. Похибка вибірки - 2,6%
За матеріалами УНІАН
До цієї новини немає коментарів