"Власна розробка": як "Птахи Мадяра" використовують на фронті FPV-дрони на оптоволокні

"Суттєве збільшення застосування засобів зі сторони Росії створює для нас багато клопотів у цій війні. Ці засоби не піддаються впливу ні системам РЕБ, ні складнощам рельєфу з погіршенням сигналу. Це дозволяє ворогу пересуватися тими дронами фактично над землею. Орієнтовно від 20-ти до 50-ти метрів — відмітка землі, де їх виявити значно складніше. Вже не кажу про те, що дрони на оптоволокні не виявляються практично існуючими масовими засобами виявлення радіоелектронної розвідки", — повідомив Роберт Бровді.
За його словами, наразі на фронті з обох сторін найконцентрованіше застосовуються звичайні дрони, які керуються на аналогових частотах. "Боротися з ними наше військо вже навчилося, адже є велика кількість засобів як радіоелектронної розвідки, так радіоелектронної боротьби. При правильній оснащеності підрозділів є засоби мобільних РЕБів, фактично на кожному пікапі, що дозволяє впливати на дрон, який направляється. Є індивідуальні спектроаналізатори українського виробництва. Вони аналізують аналогові частоти, на яких літають дрони. Ми маємо можливість бачити пересування дронів на тій чи іншій частоті, що дозволяє зреагувати шляхом пересування чи увімкнення системи мобільного РЕБу, щоб уникнути ураження. Коли йдеться про дрони на оптоволокні, то це зовсім інша історія. Тут немає можливості впливати на їх керованість, адже вони не випромінюють у простір ніяких радіочастот, а з'єднуються оптоволокном", — зазначив Роберт Бровді.
"Щоб боротися з цим, вигадують звукові датчики, які встановлюють на статичних цілях, на позиціях, що дозволяє своєчасно почути, що наближається FPV-дрон і заховатися у бліндажі. І гладкоствольна зброя, до якої вже є відповідні набої у продажі. При пострілі створюється відповідна хмаринка картечі, яка гіпотетично мала би дрон зупинити. Але це не є засоби масового застосування", — додав командир полку Бровді.
Дрони на оптоволокні — це власна розробка, зазначив Роберт Бровді. "Ми беремо тушку дрона, який отримуємо від держави. Викидуємо з нього радіоелектронні модулі і навішуємо на нього близько десяти різних компонентів. Основне — це катушка з оптоволокном. Її вага дуже важлива. І ворогом, і нами використовуються дрони дещо більші, ніж базові для звичайних цілей, щоб вантажопідйомність складала хоча би три кілограми. Тоді 1,5 кг займає саме ця система оптоволокна, а інші 1,5 кг залишаються на бойову частину. Катушка на 10 км коштує орієнтовно 150 доларів, а медіаконвектор можна придбати за 30 доларів.", — розповів Роберт Бровді.
За словами командира полку, наразі війська РФ випереджають ЗСУ за кількістю застосувань. "Поки на рівні запиту держави не буде поставлене стійке замовлення, щоб виробники БПЛА перелаштували свої потужності саме на дрони на оптоволокні. Але є одне застереження: при збільшенні питомої ваги застосування дронів на оптоволокні ми фактично опинимося у ситуації обмеженої для пересування 20-кілометрової зони, адже не буде засобів радіоелектронної розвідки і радіоелектронної боротьби, що дозволять їх своєчасно виявити", — сказав у ефірі "Суспільне. Студія" Роберт Бровді.
До теми
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- «Бограч-index» – березень 2025: за місяць продукти здешевшали на 3,9 %
- Обирайте власне майбутнє — не чекайте, поки хтось обере за вас. Приєднуйтесь до 14-го полку!
- На Мукачівщині для ромської громади провели «День здоров’я»
- ССО ще ближче: як окремий полк зв’язку змінює правила гри в ефірі
- Медзаклади Собранце та Перечина оновлять у рамках спільного проєкту
- Дитячий вагон з’явиться в складі поїзда Київ – Ужгород: у застосунку відкрито продаж квитків
- «Атлас» — проєкт, що об’єднує українців задля захисту наших військових
- Перші весняні клопоти птахів: синички будують гнізда в Ужанському НПП
- Захворюваність на грип та ГРВІ в області та на Ужгородщині знизилася
- Жінок, які чекають чоловіків з війни, запрошують в Ужгороді на захід з емоційної та психологічної підтримки
- Нові пенсії, штрафи для ФОПів, правила виїзду за кордон: що чекає на українців із 1 березня
До цієї новини немає коментарів