Закарпатський ОТЦК та СП – про відстрочки для студентів та викладачів

Надання відстрочки для здобувачів професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів, докторантів, а також викладачів регламентується чинним законодавством України.
Зокрема, це передбачено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України вiд 16 травня 2024 року № 560.
Наприкінці 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив суттєві зміни до цього Порядку. Відповідно до постанови вiд 31 грудня 2024 року № 1558, були чітко окреслені правила надання відстрочки для студентів і педагогічних працівників. Відтепер здобувачі освіти — студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти — отримують відстрочку на весь навчальний семестр, але не більше ніж на шість місяців. Для науково-педагогічних і педагогічних працівників, які мають відповідний науковий ступінь та працюють на постійній основі, передбачена відстрочка до завершення навчального року(якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців в рік). Одним із ключових нововведень стало скасування обов'язку для студентів кожні три місяці підтверджувати свій статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Інформація про здобувачів освіти міститься в Єдиній державній електронній базі освіти (ЄДЕБО), і доки громадянин має статус студента в реєстрі, його право на відстрочку залишається гарантованим. Процедура отримання відстрочки стала значно простішою. Студенти можуть подати заявку на відстрочку через мобільний застосунок Резерв+, де завдяки автоматичному обміну даними між ЄДЕБО та реєстрами Міноборони відстрочка продовжується в онлайн-режимі. Водночас, для тих, хто не користується застосунком, залишається можливість отримати витяг з ЄДЕБО в навчальному закладі та звернутися до ТЦК та СП раз на пів року. Для викладачів умови залишаються незмінними: вони мають бути офіційно працевлаштовані із навантаженням не менше 0,75 ставки, що підтверджується навчальними планами на річний період з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу. Міністерство оборони України наразі працює над інтеграцією своїх реєстрів із Міністерством освіти і науки для автоматичного обміну інформацією. Це дозволить значно зменшити бюрократичне навантаження та зробить процес отримання відстрочки ще простішим і швидшим. Важливо зазначити, що канікули та завершення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку. Зміни до постанови спрямовані на покращення умов для студентів і викладачів, а також на оптимізацію роботи ТЦК та СП. Офіційні органи закликають громадян довіряти лише перевіреним джерелам інформації. Чутки про можливу втрату відстрочки під час канікул є частиною інформаційної війни та спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні.
До теми
- Підтримка ворога — шлях за ґрати: закарпатська прокуратура попереджає про наслідки держзради
- Контроль тендерів на Закарпатті: 137 моніторингів та 12 перевірок за пів року
- Фахівці ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області надали вже понад 32 тисячі адмінпослуг у сфері земельних відносин
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямували 99,4 млн грн
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- 1212 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів «Зроблено в Україні» на Закарпатті з початку року
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 84 роботодавці області
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- Результати Ярмарку вакансій на Закарпатті: 143 людини вже працевлаштовані, 20 жінок здобувають нову професію
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
До цієї новини немає коментарів