ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації само зайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.
Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Крім того, Перехідними положеннями Податкового кодексу передбачено що у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, платники податків звільняються від передбаченої Кодексом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Для цього платник податків подає заяву про відсутність такої можливості разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, що підтверджують неможливість платника податків – фізичної особи, зокрема, самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов’язок, у тому числі обов’язок податкового агента до контролюючого органу. До заяви подається військовий квиток або інший документ, виданий відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
У разі відсутності у платника податків можливості подати таку заяву та відповідні документи (копії документів), платник податків подає заяву та відповідні документи (копії документів) одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків (подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов’язання тощо) таким платником податку, не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платника податків.
Отже, платники податків, які мобілізовані, в тому числі і фізичні особи – підприємці – платник єдиного податку першої – другої груп, які мобілізовані протягом дії воєнного стану в Україні, та не має можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо, зокрема, сплати єдиного податку, зобов’язана виконати його протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Якщо у платників податків, які демобілізовані, в тому числі і фізичні особи – підприємці – платник єдиного податку першої – другої груп, які демобілізовані до закінчення дії воєнного стану відновилася можливість виконання податкового обов’язку, такі особи мають сплатити єдиний податок протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей.
Поряд з цим, з метою не нарахування контролюючим органом авансових внесків з єдиного податку за весь період мобілізації, ФОП – платник єдиного податку першої або другої груп має право подати заяву про відсутність можливості виконання податкових обов’язків разом з підтверджуючими документами до контролюючого органу.
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області надають консультаційну підтримку мобілізованим фізичним особам – підприємцям, які не можуть виконувати податкові обов’язки, а також членам їхніх родин з питань застосування норм податкового законодавства.
Для зручності та оперативного вирішення питань працюють «гарячі лінії» за наступними номерами телефону:
(0312) 61-21-31;
+38 (093) 848-13-15;
+38 (096) 270-60-20;
(0312) 61-38-65.
ДПС у Закарпатській області
До теми
- До уваги водіїв! Запроваджені сезонні обмеження руху
- В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх котів і собак від сказу
- До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
- Оновлено контакти позаштатних гарячих ліній в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Закарпатської області
- Чи потрібен дозвіл батька, якщо дитина їде за кордон з мамою по біометрії?
- Закарпатців та гостей краю попереджають про надзвичайну та високу пожежну небезпеку сьогодні
- Військова служба за контрактом – вільний вибір, що гарантує кар’єрне зростання та надійне майбутнє
- Захистіть свої права – завтра для закарпатців працюватиме гаряча лінія з питань захисту прав споживачів
- Закарпатські патрульні нагадують про максимально дозволену швидкість руху
- Із 23 по 25 червня на Закарпатті – надзвичайна пожежна небезпека
- Виграти подорож до зимового табору у Словаччині: ГО «Щасливі діти» оголосили конкурс «Карпатський сторітелінг»
- Із 1 липня соціальні виплати українцям призначатиме Пенсійний фонд: що зміниться
- Хто має право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг?
- Митниця в смартфоні та єЧерга: як уникнути черг у сезон відпусток на пунктах пропуску Закарпаття
- Довідка ВПО: як відновити документ, якщо випадково видалили його в Дії
- Що таке «опіка до усиновлення» і як її оформити?
- Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
- Закарпатцям на замітку: відтепер за ремонт або миття авто у дворах або на вулиці - штраф
- Укрзалізниця призначила додаткові потяги на літній період, зокрема й на Закарпаття
- Закарпатцям - про нові правила відшкодування за спожиті житлово-комунальні послуги за розміщення переселенців
До цієї новини немає коментарів