«Чорнобиль – наш біль, наша скорбота і пам’ять» - в Ужгороді презентували літературно-документальну виставку

«Чорнобиль – наш біль, наша скорбота і пам’ять» - в Ужгороді презентували літературно-документальну виставку
Подія, присвячена 39-им роковинам трагедії, відбулася у Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая, інформує департамент культури ОВА.

 

Відкрили захід директор музею Франциск Ерфан і завідувач музейного філіалу «Народний літературний музей Закарпаття» Василь Густі, який є куратором виставки. Він детально ознайомив із представленою добіркою книг, написаних, зокрема, безпосередніми очевидцями подій та ліквідаторами. Серед авторів – Михайло Фатула, Юрій Щербак, Петро Бронтерюк, а також Володимир Товтин, Юлія Драгун та ін.

Збагатив експозицію книгами з власної колекції ліквідатор, голова правління ГО «Союз Чорнобиль України міста Ужгорода» Олександр Чемет. Він розповів, що впродовж багатьох років збирає бібліотеку, присвячену цій тематиці. Доповнив видання також промовистими свідченнями подій – дозиметрами, якими користувався безпосередньо під час ліквідації. Олександр Чемет подякував музейникам за ініціативу та нагадав присутнім про діяльність організації, яку очолює.

Долучилась до виступів заступниця начальника управління інформаційної діяльності та стратегічних комунікацій Департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Марина Чепа-Марковці. Вона теж висловила вдячність організаторам виставки за те, що розповідають своїм відвідувачам про цю трагічну сторінку історії України, осмислену в літературі та мистецтві. За словами Марини Чепи-Марковці, в сучасних реаліях ця тема звучить особливо гостро через злочинні дії росії, яка, нехтуючи міжнародними правилами та здоровим глуздом, здійснює атаки на наші об’єкти ядерної енергетики.

Крім спогадів та роздумів про Чорнобильську трагедію у книгах, в експозиції подано і картини закарпатських художників – «Дзвони» та «Пам’ять знищених ікон» Золтана Мички, «Трагедія. Чорнобиль» Ференца Семана та «Скорбота («Рудий ліс») Олександра Пазуханича. Про ці знакові роботи, які емоційно резонують із тогочасними подіями, присутнім розповіла завідувачка експозиційного відділу музею, мистецтвознавця Олена Приходько.

За словами музейників, організовуючи виставку, мали на меті вшанувати всіх, хто постраждав від Чорнобильської трагедії та подякувати тим, хто боровся з її наслідками.

Ознайомитися з тематичною добіркою всіх охочих, зокрема, школярів і студентів, запрошують до кінця травня.

 

 

24 квітня 2025р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів