У єпископській резиденції в Ужгороді відкриється виставка ікон «Бо ти моя надія, Господи!»
Вернісаж проходитиме в нижній виставковій залі, яку ще покійний владика Мілан Шашік задумував як простір для єпархіального музею. І хоча цей задум ще в процесі реалізації, саме тут уперше буде представлено духовне багатство українського сакрального мистецтва — як жест надії та духовного оновлення.
Назва виставки — «Бо ти моя надія, Господи!» — натхненна гаслом Ювілейного року 2025 року, проголошеного Папою Франциском Роком надії. Символічно, що ця виставка передує великій події для нашої єпархії — беатифікації священномученика Петра Ороса, яка відбудеться 3 травня.
На виставці буде представлено близько пів сотні ікон, що поєднують глибину традиції та силу сучасного мистецького пошуку:
Традиційна ікона представлена з колекції Закарпатського музею народної архітектури та побуту.
Закарпатська академія мистецтв покаже зразки церковного мистецтва, які її викладачі та студенти реставрують із трепетом до духовної спадщини.
Іконописна школа «Радруж» Українського католицького університету під керівництвом Соломії Тимо представить експозицію сучасної ікони, що говорить мовою віри сьогодення.
Як зазначає Соломія Тимо, «співпраця культурних інституцій Закарпаття і Львівщини формує простір спільних цінностей, серед яких чи не найважливішими є віра в Бога і приналежність до східно-християнської традиції».
Проєкт відбувається з ініціативи владики Теодора, Юрія Діка, отця Івана Ісаєвича та о. Петра Береша — людей, які щиро вболівають за розвиток сакрального мистецтва як невіддільної частини живої віри нашого народу.
Зворушливим акордом урочистостей стане виступ хору «Гармонія» Ужгородської богословської академії, який прикрасить відкриття першої виставки ікон у час війни.
Вернісаж триватиме півтора місяця й стане відкритим простором для всіх, хто прагне зустрічі з красою, глибиною і надією через живу традицію ікони.
Виставковий зал резиденції знаходиться на площі Бачинського, 1. (Вхід на розі кафедрального провулку та вулиці Лучкая).
Пресслужба Мукачівської греко-католицької єпархії
До теми
- В Ужгородській міськраді вручили нагороди рідним полеглих Захисників
- Ужгород сьогодні попрощався із 51-річним солдатом Сергієм Постельняком
- В Ужгороді відбувся благодійний велозаїзд до Дня Незалежності
- «Ігри Воїнів Карпат» – у турнірі в Ужгороді взяли участь близько 60 військових і ветеранів з усієї області
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із солдатом, гранатометником Денисом Виднянським
- В Ужгородському скансені відкрили виставку «Намисто на біленьку шийку»
- «Під Катальпою» - в Ужгороді провели благодійний мистецький захід на підтримку захисників
- До Дня Незалежності в Ужгороді вшанували Президента Карпатської України Августина Волошина
- У понеділок Ужгород прощатиметься із захисником Денисом Виднянським
- «Мелодії на Ужем» – в Ужгороді сьогодні ввечері запрошують на культурно-мистецький захід
- Ужгород став учасником міжнародної виставки-конференції ReBuild Ukraine-2025
- У галереї "Ужгород" відкрили виставку 38 художників - членів Закарпатської організації Національної спілки художників України
- Завтра в Ужгороді - благодійна виставка-продаж «Вільні квіти»: проєкт об’єднав близько 40 художників і художниць з України та світу
- В Ужгороді відкрили виставку «Команда «літаючих вчителів» – легенда закарпатського футболу»
- Творчий доробок відомого митця краю, народного художника України Золтана Мички представили в Ужгородському скансені
- Ужгородський ліцей №19 - приклад успішної реформи шкільного харчування
- 3-5 вересня в Ужгороді відбудеться ІІІ Всеукраїнський форум міської мобільності-2025 - Uzhhorod Urban Mobility Forum 2025
- В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Манільчуком
- «Крок у майбутнє»: в Ужгороді відбулася майстерня форум-театру для підлітків
- «Formula покоління» - в Ужгороді відбувся молодіжний форум
До цієї новини немає коментарів