На закарпатських лижах виграють спортивні нагороди та підкорюють Північний полюс
Від радянських військових й до підкорення Північного полюсу та завоювання світових спортивних нагород — такою славетною є історія лиж, що виготовляють саме на Закарпатті. Перші лижі в Мукачеві на фабриці виготовили в далекому 1945 році, й відтоді їхнє виробництво в регіоні не припиняється. Однак з того часу сама фабрика пройшла довгим шляхом перетворень та удосконалення й нині дивує та тішить весь світ своїми виробами, а також способом організації роботи на підприємстві.
"Власне підприємство СП "Фішер-Мукачево" створене у 1995 році на базі капіталу двох співзасновників — акціонерного товариства закритого типу "Лижна фабрика "Тиса" та австрійської фірми "Фішер ГМБХ" м. Рід, — розповів генеральний директор СП "Фішер-Мукачево" Василь Рябич. Нині підприємство займає територію понад 14 гектарів, а площа виробничих приміщень, цехів та дільниць становить близько 28 000 кв. м. На сьогодні на підприємстві зайняті 1450 осіб, і середня зарплата за жовтень поточного року становила 1700 гривень.
СП "Фішер-Мукачево" нині виробляє спортивно-бігові, гірські лижі та ключки для гри в хокей з шайбою на льоду, м’ячем на асфальті. "Асортимент продукції, що виготовляється, дозволяє користуватися виробами споживачам всіх вікових категорій — від найменших любителів лиж та гри в хокей до професіоналів, — розповідає Василь Андрійович. — Остання колекція лиж, приміром, нараховує близько 140 моделей спортивно-бігових лиж, 80 моделей гірських та близько 140 модифікацій ключок. При цьому щорічно відбувається повне оновлення колекції".
За словами Василя Рябича, зараз підприємство виробляє понад мільйон триста пар лиж на рік, а це становить близько 50% виробництва всіх лиж у світі. Замовниками продукції є фірми "Фішер", "Росіньол", "Саломон", "Нордіка", "Атомік", ключками грають команди НХЛ в Канаді та США.
Виробництво щороку зростає на 10-12%, і цього року буде випущено продукції на суму близько 40 млн. євро проти 33 млн. євро торік. Так само щороку підприємство інвестує в підтримання та поповнення парку обладнання близько 1,5 млн. євро. Суттєвими є й платежі СП "Фішер-Мукачево" до бюджетів усіх рівнів: сплата податків, зборів, платежів до бюджетів всіх рівнів та різних фондів за минулий рік становила 22,5 млн. гривень, за 9 місяців поточного року сплачено вже 16 млн. гривень.
Та найцікавішим є те, як на підприємстві виконуються соціальні програми. Ось тільки кілька прикладів: усі працівники фабрики мають можливість пообідати (та ще й як!) у столовій фабрики всього за … 1 гривню(!). "За рахунок власних коштів (з прибутку) підприємство фінансує здешевлення харчування працівників в їдальні, — розповів генеральний директор. — Щоденно в їдальні підприємства на 250 осіб харчуються понад 1 200 осіб, близько 800 тисяч гривень щороку витрачається підприємством на компенсацію вартості обідів".
Окрім того, на підприємстві є медпункт, обладнаний сучасним діагностично-лікувальним обладнанням, в штаті якого четверо лікарів різних спеціалізацій. За домовленістю з місцевою лікарнею проводиться прийом іншими спеціалістами, оплату праці яких також частково здійснює підприємство.
Кожен рік 30-40 працівників отримують путівки на санаторно-курортне лікування, а діти працівників — у дитячі оздоровчі заклади. Крім цього, 50-60 працівників щороку відпочивають в санаторії-профілакторії „Солені млаки", у будівництві якого фабрика свого часу брала дольову участь. Всі витрати на оздоровлення — також за рахунок коштів підприємства. І навіть більше того: між адміністрацією та колективом укладено колективний договір, у якому чітко прописані складові соціального пакету, вартість якого в сукупності становить близько 150 грн. на кожного працівника щомісяця.
А ще на території СП "Фішер-Мукачево" є власний тенісний корт, на якому постійно проводяться змагання з великого тенісу. Взимку ж директор усіх залучає до катання на лижах: щороку відбуваються змагання з гірського слалому, з бігу на спортивно-бігових лижах. Для забезпечення своїх працівників лижним інвентарем на підприємстві навіть облаштований прокатний пункт.
P.S. До речі, в історії підприємства — експедиція Дмитра Шпаро на Північний полюс на лижах "Бескид", екіпірування лижами трансарктичної експедиції Володимира Чукова. За спеціальними замовленнями спортивних організацій виготовляються лижі для спортсменів-професіоналів, на яких тренуються та виступають члени збірної України з фристайлу. Щороку на лижах зі знаком "Фішер" спортсмени на змаганнях різного рівня завойовують десятки медалей.
Прес-служба ОДА
До цієї новини немає коментарів