1 квітня нас усіх із газом пошиють в дурні. Питання лише на скільки

Наразі ціни на газ для населення регулюються постановою КМУ №758 від 1 жовтня 2015 року про покладення "спеціальних зобов'язань" на НАК "Нафтогаз України" щодо забезпечення газом населення і становлять 7,188 гривень/куб. м (верхня ціна) і 3,6 гривень/куб. м (нижня ціна, так звана "соціальна"). Термін її дії закінчується 1 квітня.
Зі слів джерела в Секретаріаті Кабінеті Міністрів, остаточний проект постанови про затвердження регульованих цін на газ для населення на період після 1 квітня поки що не розроблений.
Підписаний торік меморандум із МВФ передбачає, що 1 квітня уряд повинен встановити нові ціни на газ, піднявши так звану "соціальну ціну" до 75% від рівня імпортного паритету (імовірно 5,5 гривень / куб. м).
В умовах політичної кризи уряд Арсенія Яценюка може вчасно не затвердити ціни на газ для побутових споживачів і з 1 квітня населення буде змушене платити за ринковими цінами.
У разі, якщо уряд не встановить нових цінових лімітів, "Нафтогаз" зможе реалізовувати газ населенню як постачальник "останньої надії".
Як випливає з інформаційного повідомлення на сайті "Нафтогаз України", поставки в рамках "останньої надії" у лютому здійснювалися за ціною 6 943,48 грн за тис. куб. м без урахування ПДВ, тарифів на транспортування магістральними та розподільними трубопроводами.
Отже, це означає, що кінцева ціна газу для побутових споживачів складе близько 9,89 грн за 1 куб. м.
Раніше Голова правління Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк прогнозував, зниження максимальної ціни на газ для населення на 10% і збільшення соціальної ціни на 50% з квітня 2016 року.
Вовк припустив, що після збільшення ціни на газ для ТКЕ до 75% рівня імпортного паритету, НКРЕКП збільшить ціну на централізоване опалення в середньому на 80%.
До теми
- «Я найстарший у бригаді, мені скоро 60, але за фізичною підготовкою можу дати фору набагато молодшим хлопцям. Стара закалка…» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- Вікторія Тимчик - про те, як Закарпаття адаптує стратегії імунізації до унікальних реалій прикордонного регіону
- «Полон — це дрібниці, найстрашніше — бачити, як гине Маріуполь»: історія захисника Азовсталі Геннадія Збандута
- "Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- Сьогодні на Закарпатті стартує Український тиждень імунізації
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Рецепт паски: традиційна Великодня випічка від Галини Цах (ВІДЕО)
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Подорож потягом з України до країн ЄС без тривалих зупинок на кордоні, пересадок та очікувань. Для мешканців Ужгорода це незабаром стане реальністю
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
До цієї новини немає коментарів