Свято 1 квітня – День сміху, День дурня. Смійтеся на здоров`я!

Свято 1 квітня – День сміху, День дурня. Смійтеся на здоров`я!
Кожна людина любить «поприколюватися» над ким-небудь, пожартувати або розіграти, але один день у році цим займаються абсолютно всі.

 

Та чому цей день припадає саме на 1 квітня, точно сказати ніхто не може. На цей рахунок існує кілька версій, одні приписують зародження цього свята Стародавньому Риму, де в середині лютого (а зовсім не на початку квітня) святкували свято Дурних. Інші переносять зародження свята в древню Індію, де 31 березня відзначали свято жартів. 1-го ж квітня в стародавньому світі жартували тільки ірландці, та й то на честь Нового року.

Існує версія, за якою відзначенню цього свята ми зобов'язані неополітанскому королю Монтерей, якому з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Через рік цар зажадав таку саму. Такий же не знайшли, але кухар приготував іншу, що нагадувала потрібну. І хоча король розпізнав підміну, він не розгнівався, а навіть розвеселився. З тих пір і увійшли в звичай першоквітневі розіграші.

Так, класичним розіграшем багато хто називає запущене в ефір 1 квітня 1957 телекомпанією Бі-Бі-Сі повідомлення про небувалий врожай макаронів у Швейцарії. На тлі кадрів, що демонструють роботу селян, які збирають на полях варені макарони, голос диктора розповідав глядачам про головне досягнення в цій галузі сільського господарства – однаковій довжині всіх макаронів, що є наслідком експериментів багатьох поколінь селекціонерів. Редакція отримала чимало листів-відгуків: хтось дивувався, що макарони ростуть вертикально, а не горизонтально, хтось просив вислати розсаду і лише деякі дивувалися – адже до цих пір вони були впевнені, що макарони виготовляються з борошна.

Взагалі ЗМІ були винуватцями подібних провокацій давненько, а британські відрізнялися особливою витонченістю. Наприклад, у 1698 році одна з лондонських газет надрукувала оголошення про те, що в Тауері будуть мити левів, і це привернуло натовпи роззяв. У 1860 році оголошення було дослівно передруковано другою газетою, і ефект був той самий.

 А загалом сміятися корисно, адже, як кажуть, сміх продовжує життя. Та й узагалі позитив у житті – це прекрасно. Тож смійтеся на здоров`я!

 

uzhgorod.net.ua за інформацією pogoda.rovno.ua

 

 

 

01 квітня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів