У центрі Ужгорода проводили майстер-клас із клаптярської справи

До міжнародного дня, коли майстрині з печворку (клаптикове рукоділля - ред.) усього світу збираються разом і шиють просто неба, в Ужгороді провели акцію “Quilting in Public”, передає УНН.
Ця акцію проводиться в Ужгороді другий рік поспіль.
На площі Фенцика у центрі Ужгорода зібралися більше десятка майстринь, які виготовляли вироби у техніці печворк. Окрім того, кожен охочий зміг долучитися до шиття та отримати корисні поради з клаптярської справи. Серед учасників були як клаптярниці, так і лялькарі, майстрині з виготовлення прикрас, бісероплетіння, а також туристи, що прогулювалися містом та й просто перехожі.Організатор заходу майстриня-клаптяр Ірина Лукашенко розповіла, що традиція народилася у 2005 році в США з ініціативи любительки в’язання Даніели Лендес, яка запропонувала своїм колегам залишити майстерні і винести своє хобі у парки, кафе, на галявини. Тоді акцію підтримали у 25 містах світу, а вже за два роки таких міст було понад 200. Згодом австрійські майстрині з печворку перехопили ініціативу, відтоді кожна третя субота червня відзначається як міжнародний день популяризації печворка.
“Вдруге я зустрічаю цей день в Ужгороді, і ми з однодумцями проводимо відкритий майстер-клас у центрі міста. Наша мета довести, що печворк — це не захоплення літніх бабусь, це мистецтво і прекрасний антидепресант для людей будь-якого віку. Сьогодні ми з маленького клаптика тканини створимо милих котиків, які порадують наших домашніх і стануть у нагоді кожній господині”, — розповіла майстриня Ірина Лукашенко.
До теми
- Учні мистецьких шкіл Закарпаття презентували свої твори на виставці «Об’єднаймося ж, брати мої»
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
- Ювілейну виставку творів Михайла Сапатюка презентували в Ужгороді
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на перший весняний концерт
- Фестиваль “Драма сьогодення” в Ужгороді визначив цьогорічних переможців
- Юні закарпатці стали лауреатами Всеукраїнського літературно-музичного фестивалю «Розстріляна молодість»
- Шанувальників вишивального мистецтва запрошують до ужгородського скансену на виставку «Ойкумена Ірини Ольшанської: будуючи сенси»
- «Зруйнована культурна спадщина України» - в Ужгородському скансені представили тематичну фотовиставку
- "Хотілося, щоб говорили не про розбомблений театр, а про історію і відновлення". Як працює "театр без даху" з Маріуполя
- В Ужгороді відбувся благодійний концерт за ініціативи керівника гурту Con Brio
- Майстерня писанкарства відкриється в Ужгородському скансені
- В Ужгороді презентували традиційну виставку «Графічне Закарпаття»
- В Ужгороді 24 лютого розпочнеться театральний фестиваль «Драма сьогодення»
- В Ужгороді триває виставка п’яти українських художниць «Блекаут. Простір Між»
- Другий міжнародний театральний фестиваль актуальної драматургії «ДРАМА СЬОГОДЕННЯ» відбудеться в Ужгороді
- Одразу 4 колективи Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора тріумфували на міжнародних конкурсах
- Ужгород збагатився четвертим органом – королем музичних інструментів
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту відкрив виставку з фондової колекції «Мереживо надії»
До цієї новини немає коментарів