В Ужгороді думали, які проекти зробити з угорцями за підтримки ЄС
Документ включатиме спільні транскордонні проекти, які реалізовуватимуться на Закарпатті та в Саболч-Сатмар-Березькій області Угорщини за технічної та фінансової допомоги Європейського Союзу. Уже в другому півріччі цього року Стратегію презентуватимуть у столиці ЄС – Брюсселі і від того, наскільки значимими та актуальними будуть напрацювання обох сторін, залежить фінансування.
На зустрічі були присутні Генеральний директор Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах (CESCI) Дюла Очкаї, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його перший заступник Іштван Цап, голова Спостережної комісії ЄОТС ТИСА Володимир Чубірко і заступник директора ЄОТС ТИСА, радник голови Закарпатської облради Юдіта Євчак.
Відзначалося, що Європейське об'єднання територіального співробітництва Тиса (ЄОТС ТИСА) – перше утворення між країною членом-ЄС та третьою країною, це прецедент, новий механізм співпраці України та ЄС. Започатковане у жовтні 2015 року рішенням Закарпатської облради, Загальних зборів Саболч-Сатмар-Березькій області та місцевим самоврядуванням міста Кішварда, Об'єднання зареєстроване у міністерстві зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини та у Брюсселі.
Обговорили чимало аспектів багаторічної співпраці нашого краю та Угорщини, ще буде чимало зустрічей в інших адміністративних одиницях Закарпаття, адже представники Центральноєвропейської служби з допомоги у транскордонних ініціативах перебуватимуть у нашій області до 24 червня. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв акцентував на кількох важливих проблемах, у вирішенні яких особливо зацікавлені і обласний центр Закарпаття, і сусідня Угорщина.
Зокрема, місто потребує радикального оновлення очисних споруд. Будувалися вони кілька десятиліть тому з розрахунку на 50-60 тисяч мешканців, а зараз населення Ужгорода удвічі більше, крім того, вже давно потребують модернізації, застосування сучасних технологій. Нині не зовсім належно очищені стоки прямують річкою Словаччини, а відтак і до Угорщини, адже місто неподалік кордону.
Інший напрямок – оновлення, реконструкція і збереження вулиць, площ, будівель, пам'яток Ужгорода, пов'язаних із багатою історією перебування Закарпаття в складі Угорської держави різних періодів. Зокрема, йшлося про підтримку комплексного облаштування проїжджої частини, зеленої зони і фасадів історичних будівель площі Шандора Петефі та в інших куточках міста.
Богдан Андріїв відзначив також важливість культурницьких, освітніх, спортивних проектів співпраці, допомогу угорської сторони в запровадженні вивчення в школах Ужгорода угорської як другої іноземної мови, що вітають батьки школярів, подякував за увагу до потреб і розвитку угорськомовної спільноти міста.
Ужгородська міська рада
До теми
- Центр рекрутингу української армії в Ужгороді - консультація, допомога та супровід на шляху до війська!
- Податкові зміни для підприємців із 1 січня 2025-го - роз'яснюють фахівці
- На Закарпатті покращуватимуть систему реагування на надзвичайні ситуації
- Понад 411 млн грн у бюджети: внесок міграційної служби Закарпаття у 2024 році
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- Список 10 найпопулярніших вакансій на ринку праці області опублікувала Закарпатська служба зайнятості
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Богдан Андріїв: "Поранені військові мають отримувати якісну медичну допомогу з лікування та відновлення, і для цього медпрацівники повинні докладати максимум зусиль"
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- За матеріалами БЕБ судитимуть головного бухгалтера підприємства за ухилення від сплати 4,4 млн грн податків
- Ще б трохи – та й мільярд: аудитори Закарпаття підсумували порушення в закупівлях, виявлені упродовж 2024 року
- За матеріалами закарпатського управління СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка співпрацювала з ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- Закарпатських вчителів запрошують до участі у премії «Ранкові зорі»
- Як на Закарпатті посилюють зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпатські патрульні у 2024-му винесли понад 1400 постанов за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
До цієї новини немає коментарів