МОЗ хоче привчити українські лікарні до автономності

"Наказ № 33 справді використовувався для формування запитів головних лікарів щодо фінансування медзакладів, але підстава, яка була в ньому закріплена, не відповідала дійсності.
З одного боку, нібито цей наказ допомагав медзакладам формулювати запити від кількості ліжко-місць, але з другого боку, він обмежував гнучкість головних лікарів в управлінні лікарнею. А гнучкими їм бути потрібно, тому що ствердження, нібито бюджет формується на основі цих запитів - це міф.
Наприклад, у різних регіонах, у медзакладах одного типу, може втричі відрізнятися кількість штату, у розрахунку на одну тисячу населення, але всі при тому керуються тим самим наказом. У дійсності цей наказ не є інструментом бюджетного планування. Реально, планування відбувається згідно з наявними коштами, які отримує лікарня кожен рік. Щороку у всій галузі кожній лікарні відводиться гранична сума коштів бюджету. Оскільки вона не дуже велика, кожна лікарня вважає, що їй потрібно більше. З одного боку, 33-й наказ використовувався як підстава просити більше коштів. Але з іншого боку, коли головний лікар хотів бути гнучким, цей наказ обмежував його дії.
Взагалі-то, цей документ носив рекомендаційний характер. Ми хочемо прибрати в питанні формування штатів "наказовість", але залишити "рекомендаційність", - сказав Ковтонюк, передає Укрінформ.
Заступник міністра повідомив, що зараз в міністерстві формується робоча група з розробки рекомендацій стосовно формування штату медзакладів, в яку будуть входити в тому числі і головні лікарі.
"Ці рекомендації будуть стосуватися, як відповідно реальним навантаженню і обсягу медичної допомоги, формувати штат. Головним лікарям потрібен управлінський інструмент - ми його зробимо", - сказав Ковтонюк.
Крім того, за його словами, наразі міністерство готове розглядати звернення щодо наявних труднощів у плануванні чи можливих зловживань.
Можливість формувати штатний розпис з огляду на потреби лікарень у конкретних фахівцях дозволять як залучати до роботи необхідних медпрацівників, так і направляти кошти на інші потреби медзакладів. Загалом, це один з кроків до впровадження страхової медицини.
"Це є кроком до автономії лікарень, яка є складовою страхової медицини. Лікарні повинні поступово вчитися бути автономними. До речі, наказ № 33 - це не останній крок, який ми зробимо в цьому напрямку. Дедалі лікарні будуть ставати все більш автономними. Зараз ми даємо їм інструмент для оптимізації власної роботи - спосіб, яким чином утримати тих лікарів, які якісно лікують пацієнтів. Я сподіваюся, що буде прийнятий закон про автономію лікарень, який зробить лікарні комунальними або державними підприємствами. І ми допоможемо вирішити ті проблеми, що виникають, але зробимо це не застарілими інструментами радянської "планової економіки", - сказав Ковтонюк.
До теми
- У Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології працюють 11 вимушених переселенців
- Закарпатські лікарні отримали нові кисневі станції
- Закарпаття стане окремим госпітальним округом
- Сортують ліки, перев’язувальні матеріали, елементи з тактичної медицини Як працюють волонтери на Міжгірщині (ВІДЕО)
- Медична гуманітарна допомога надійшла міській лікарні Ужгорода
- Лікарні на Закарпатті готуються приймати поранених
- На 36% завантажені місця у ковідних відділеннях лікарень Закарпаття
- COVID-сертифікати з ознаками підробки виявили у 11 працівників кафе у Буштині на Закарпатті
- 95% госпіталізованих із COVID-19 на Закарпатті — невакциновані
- Шість лікарень Закарпаття додатково забезпечать кисневими станціями
- Об’єднання обласних медзакладів на Закарпатті: проєкт рішення відправили на доопрацювання
- 3510 доз вакцини Pfizer отримає Закарпаття
- Майже 200 додаткових ліжок мають розгорнути в лікарнях Закарпаття для лікування хворих на COVID-19
- 6 лікарень Закарпаття, де лікують хворих на COVID-19, заповнені на 80%, — Пшеничний
- Стало відомо, до скількох ужгородців за добу "дістався" коронавірус
- Понад 69% ліжко-місць у лікарнях Закарпаття заповнені, лабораторії працюють понаднормово
- На Закарпатті до прийому хворих на COVID-19 залучено чотири додаткові лікарні
- Закарпаття може повернутися до жорсткого карантину, якщо ситуація із СOVID-19 не стабілізується (ВІДЕО)
- Понад 5 мільйонів гривень виділили на преміювання ужгородських медиків
- До чого може призвести недофінансування спеціалізованих психіатричних лікарень Закарпаття?
До цієї новини немає коментарів