«Клуб піших туристів» на Закарпатті: не бійтеся підкорювати нові вершини!
Осінь у Карпатах – дивовижна. У цей час гори здаються великою картатою ковдрою: від багряного та пурпурового до золотого, мідного, зеленого.
Осінь у Карпатах – дивовижна. У цей час гори здаються великою картатою ковдрою: від багряного та пурпурового до золотого, мідного, зеленого.
Відтепер кожен відвідувач Середнього, що на Ужгородщині, може побачити як виглядав унікальний замок тамплієрів.
Подорожуй Ужгородом. Вісім екскурсоводів створили десять найпопулярніших маршрутів обласного центру Закарпаття у листівках з аудіогідами.
Незважаючи на те, що туристичний сезон на Шипоті зазвичай триває до 31 серпня, цей рік – приємне виключення з правил, адже вже початок жовтня, а відбою від туристів – немає.
За 2 місяці аудіогідами маршрутів в рамках проєкту “Унікальні туристичні маршрути “Пізнай Ужгород” в інтерактивних листівках з аудіогідами” від громадської організації «Щасливі діти» скористалися 9,5 тисяч осіб. Найбільша кількість переглядів — 60% — із Закарпатської області. Про це та загалом про те, що таке «Пізнай Ужгород», — йшлося під час презентації проєкту командою. Усі аудіомаршрути завантажені на безкоштовну міжнародну платформу izi.travel. Там вдячні слухачі уже залишили пів сотні відгуків. Найпопулярнішою екскурсією, як виявилося, є «Мініскульптурки» авторства Наталії Світлинець. Вона набрала вже майже 1000 переглядів.
Провідник Ужгородом — відтепер у кишені.
Для школярів сюрпризи, до 30 жовтня відвідування музею є безкоштовним. Єдиний у світі музей гуцульської бриндзі у Рахові публічно розпочав свою роботу, та чекає на гостей, що б розповісти про унікальні традиції гуцулів.
Невицький замок на Ужгородщині руйнувався роками. Минулої весни дах вежі донжон не витримав вітру і впав. Виходить, витрачати гроші на демонтаж аварійної конструкції уже не довелося.
"Отак і повіриш у всі легенди на світі! Хіба така краса може з‘явитися просто так?" – пишуть у коментарях до фото користувачі Фейсбуку. Неймовірні світлини вранішнього озера Синевир на своїй сторінці опублікувала ужгородка Лариса Угрин.
Відтепер є ще одна ідея відпочинку на Закарпатті. Нещодавно в Ужгороді, в рамках Дня туризму, презентували культурний проєкт “Шлях гуні” у селі Річка на Міжгірщині. Це новий інноваційний туристичний продукт, що поєднує природні ландшафти мальовничих полонин Боржави, традиційне полонинське господарювання та виробництво гуні – одягу з овечої шерсті верховинців.
Тут навчаються орієнтуватися, вивчати та розвиватися.
П'ять закарпатських замків оживають для туристів знову. У рамках ґрантового проєкту "Відновлення туристичної привабливості історичного "Соляного шляху" відкрили одразу 5 мініскульптурок, які позначають замки, що колись слугували митними постами легендарного Соляного шляху. Зробили це символічно у тиждень туризму.
Музейники з України, Румунії та Словаччини мали часто зустрічатися, обмінюватися досвідом та напрацьовувати нові ідеї.
Щорічно, 27 вересня відзначають Всесвітній день туризму, а з 1998 року - і День туризму в Україні. Метою є популяризація туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти та розвитку зв’язків між народами різних країн.
Dercen bike ride – це велосипеди, хороша компанія та гарний настрій.
Як стверджують організатори, висадкою винограду хотіли повернути Ужгороду славу виноробного ргіону, адже виноград є основним символом на гербі міста.
Одна з найбільш древніх споруд Закарпаття знаходиться на реконструкції. Ми спробували дізнатися, на якому етапі зараз проєкт із відновлення Невицького замку, що вже вдалося реалізувати, а також які роботи ще необхідно провести.
Минулого року навколо продажу різнобарвного «меду» на Закарпатті розгорнувся справжній скандал, журналісти телеканалу Sirius шляхом лабораторного аналізу придбаної біля озера Синевир субстанції з’ясували, що нічого спільного з медом ця рідина не має. Після тривалих розмов про неналежну якість сувенірної продукції Закарпаття, здавалося, що яток з кольоровими баночками поменшало. Але насправді треба було просто дочекатися нового туристичного сезону...
Евелінка Шумовська занурилась у міфічні історії давнього Ужгорода, які переповів Юрій Славік.
Наслідок виверження вулкану – відтепер туристична локація. На околиці селища Кольчино Мукачівського району існує унікальна фотозона. Базальтові стовпи – витвір природи, про який знають далеко не всі.