Воскові, шкрябанки та мальованки: Ужгородський Скансен приймає писанки для виставки
Надіслати експонати можна до 16 квітня.
Надіслати експонати можна до 16 квітня.
Днями вийшло друком видання директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті».
Днями вийшло друком видання директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василя Коцана «Жіночі прикраси з бісеру на Закарпатті»
Письменник, музикант, айтівець і науковець в одному флаконі. Усе це – про Василя Лавера, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри інформаційних управляючих систем та технологій ФІТ. Медіацентр розпитав Василя про літературні й музичні досягнення, а ще – про наукову діяльність і поради собі 20-річному.
Часом не тільки діти, але й дорослі роми не вміють не те що читати – ба навіть розрізняти кольори. Не знають елементарних правил етикету чи гігієнічних норм. Не знають чи не розуміють необхідності? Докорінно виправляти цю ситуацію взялися у Карпатському фонді. Організація спільно з п’ятьма партнерами працює над ґрантовим «Проєктом раннього розвитку та соціалізації ромських дітей». Детальніше про задум проєкту та хід його реалізації з нагоди Міжнародного дня ромів розповів директор Карпатського фонду Руслан Жиленко.
Боґрач-фест влаштували 8 квітня в Ужгороді до Міжнародного дня ромів. Свято почалося вранці і триватиме до 18 години, — розповів Суспільному голова громадської організації "Об’єднання ромів Ужгорода" Мирослав Горват. На Закарпатті, за його словами, нині проживає більшість ромів, які є в Україні. Серед них найчисленніше — в Ужгороді, в мікрорайоні "Радванка".
В Ужгородському греко-католицькому Катедральному соборі вже більше року тривають реставраційні роботи.
Жодного відвідувача не було в замку "Сент-Міклош", що в Чинадійові на Мукачівщині, за період перебування Закарпаття в "червоній" зоні. До цього замок відвідували майже 7 тисяч туристів щомісяця, — каже орендар замку Йосип Бартош. За його словами, утримують територію площею 2,5 гектари за благодійні внески. Нагадаємо, відколи Закарпаття в "червоній" зоні (з 8 березня), відвідувати музеї та замки не можна.
В УжНУ працює чимало обдарованих, неординарних і заточених на активну реалізацію власного багатогранного таланту особистостей. У цій когорті й Михайло Рошко - двічі випускник УжНУ, кандидат філологічних наук, письменник, журналіст, науковець, викладач, декан факультету іноземної філології. Попри багатолітнє особисте знайомство з досвідченим педагогом, нагода відверто поспілкуватися про серпантини його професійної біографії та сьогоднішні виклики освітнього процесу, випала тільки тепер...
15-та за ліком обласна виставка «Графічне Закарпаття – 2021» відкрилася у арт-галереї «Ужгород».
Днями вийшов новий альбом – “розМова” від співачки Alina Pash. Це пісні з українськими народними мотивами, в яких ідеться про переживання та думки артистки.
Четвертий рік поспіль Благодійний фонд імені Івана Чендея проводить Всеукраїнський конкурс малої прози імені відомого прозаїка, Шевченківського лауреата, автора сценарію до фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». 20 квітня 2021 року завершується прийом заявок.
При це розповіли в Ужгородській міськраді.
Презентовано офіційний трейлер продовження зіркової комедії Антоніо Лукіча «Мої думки тихі 2»
До 150-річчя від дня народження Ігоря Грабара – художника, реставратора та мистецтвознавця представлено розширену експозицію у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая.
Про це майстриня написала на своїй сторінці в Фейсбук.
Днями на своєму ютуб-каналі Аліна Паш презентувала кліп на пісню "Питання".