Позолотивши ручку, залишишся без копійки: як не стати жертвою "ворожок"

Ми зібрали найпоширеніші методи ворожок "розвести" своїх жертв, а також способи вберегти себе і свій гаманець.
На емоціях
Добрі українці дуже жалісливо ставляться до людей похилого віку і дітей, тому аферисти пускають в хід емоційні зв'язки.
Як це працює
Бідно одягнені, худі хлопчики й дівчатка здатні привернути до себе увагу фразами "а дай копієчку" або "можна мені пиріжок", перемикаючи тим самим увагу від того, що відбувається навколо людини, яка обрана стати жертвою.
У кращому випадку, жертва відбудеться легкими втратами, вважаючи за краще дати прохачеві гроші або їжу. У гіршому - людину оточує юрба крикунів, від яких з мінімальними втратами вирватися не вдасться.
Гіпноз
Під гіпноз потрапляють люди в "розібраному" стані: чимось засмучені, втомлені, стурбовані. Так що, якщо ви побачили ворожку і відчуваєте, що ваш внутрішній стан залишає бажати кращого, швидко йдіть з поля її зору - ви дуже ласий шматочок.
Як це працює
Після візуального контакту з жертвою завдання ворожки - тактильний контакт. Для початку вам "передбачать" щось жахливе або, навпаки, дуже приємне, а потім візьмуть за руку. Ворожки володіють відмінним ораторським умінням, тому голосом, фразами і вібраціями вони можуть переключити всю вашу увагу: ви будете чути тільки ключові слова і зробите те, чого від вас хочуть.
Якщо ворожці не вдалося так просто пробити вашу захист, вона підсилить натиск, натиснувши на одне з гуманних почуттів - подяки, бо всі люди підсвідомо добрі. Це нормально, коли хочеться щось дати у відповідь на послугу (в даному випадку - ворожіння або "зняття порчі"). Саме тому, відійшовши від гіпнозу, жертва дивується: "Як це я віддала сережки?!" Насправді коли вона віддавала, прекрасно усвідомлювала, як і за що - за роботу.
Примітивний обман
Щоб не зловитися на прості фокуси, не бійтеся і дійте так само, як ворожки - йдіть напролом і перемикайте увагу. Найдієвіший спосіб - голосно крикнути: "О, поліція! Можна з вами сфотографуватися?" (Так, це той випадок, коли навіть ідея селфі з поліцейськими допоможе уникнути проблем).
Як це працює
Помилка жертви - дати дрібну купюру, думаючи, що від неї відразу ж відступлять. Ні, все тільки починається: вас будуть доїти фразочками "не можна давати п'ять гривень, це погано для карми", "у тебе тільки дрібні, давай загорни найбільшу купюру і я зроблю, щоб було більше", "покажи найбільшу купюру сонцю - і у тебе буде стільки ж таких грошей, як зірок на небі". Це все проговорюється швидко, доповнюється жестами, поглядами, і заморочена жертва, природно, показує гаманець і дістає гроші. Які дуже швидко опиняються в руках у ворожки - більше їх ви не побачите. Як і ворожку.
1.Не думайте, що ворожки-аферистки обов'язково мають яскраво виражену «ромську» зовнішність. Ворожки бувають різні - і слов'янки в тому числі.
2.Відмовтесь від будь-яких контактів з ворожками! Не вступайте з ними в розмову, прискорюйте крок, не зустрічайтеся очима. Якщо вас оточив табір - йдіть крізь нього. Довго за вами гнатися не будуть, бо вони не схильні втрачати час, коли навколо стільки потенційних жертв.
3. Не давайте ворожкам торкатись своїх рук. Як тільки ви простягнули праву для ворожіння - все, з грошима і прикрасами можете попрощатися. Справа в тому, що долоні безпосередньо пов'язані з підкіркою головного мозку. М'які погладжування заколисують нашу свідомість: "Все добре, мені нічого не загрожує, це людина, якій я можу довіритися".
4. Для ворожки головне - залучити до розмови, а значить, вона швидко знаходить ключову тему: для жінок без обручки на безіменному пальці обов'язково з’явиться красень-блондин в недалекому майбутньому; у пенсіонерів - проблеми зі здоров'ям близьких; чоловіків чекає неймовірне багатство, а якщо не спрацьовує матеріальна мотивація, завжди є вірняк - псування, прокляття і пристріт. Як тільки співрозмовник вступив в контакт - він потрапив в пастку, з якої буде складно піти з повним гаманцем.
5. Якщо вас пограбували, телефонуйте в поліцію і намагайтеся згадати обставини (якщо пам'ять погана, записуйте). По гарячих слідах завжди простіше знайти шахраїв.
За матеріалами "Обозреватель"
До теми
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
До цієї новини немає коментарів