Цього про Закарпаття ви точно не знали

Цього про Закарпаття ви точно не знали
Найцікавіші факти про наш край.

 

Закарпаття за територією більше ніж 40 країн світу. Серед них такі відомі держави, як: Андора, Ватикан, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Сан-Маріно, Бахрейн, Бруней, Катар, Кіпр, Ліван, Сингапур, Гамбія, Ямайка, Багами.

На території Закарпаття проживають представники близько 70 національностей.

Тячівський район є найбільшим районом України за населенням. Його населення складає близько 165 тисяч осіб.

Цікаве Закарпаття: Цифри і факти, про які ви могли і не здогадуватися - фото 1

Найдовшим селом Закарпаття є Нижній Студений, що на Міжгірщині. Його довжина складає близько 18 км.

Найбільша ширина області (по прямій лінії) з півночі на південь — до 100 кілометрів. Найбільша довжина (по прямій лінії) зі сходу на захід — близько 200 кілометрів.

Село Соломоново є крайньою Західною точкою всієї України.

Цікаве Закарпаття: Цифри і факти, про які ви могли і не здогадуватися - фото 2

Село Велика Копаня, що на Виноградівщині є столицею близнюків. В цьому селі, нараховується більше шести десятків пар близнюків, хоча населення села складає менше, ніж 4 тисячі жителів.

Найбільш високогірне місто в Україні - Рахів. Він розташований на висоті 820 метрів над рівнем моря. Рахову належить ще один рекорд - найбільший перепад висоти між вулицями - 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої (1000 м).

Найдовший залізничний тунель на Україні був збудований та розташований на відрізку Скотарське – Бескид . Його довжина складає 1747 м. Цей тунель був споруджений ще в далекому в 1887 році і неодноразово реконструйований.

Цікаве Закарпаття: Цифри і факти, про які ви могли і не здогадуватися - фото 3

Найбільш сніжний населений пункт – с. Руська Мокра на Закарпатті – стійкий сніговий покрив лежить тут в середньому 110 днів на рік. Це зумовлено специфікою розташуванням села серед гірських хребтів, які суттєво затіняють територію села від прямих сонячних променів.

Липова алея в Ужгороді має довжину 2200 метрів і є найдовшою не лише в Україні ,а й в усій Європі.

"Перлинова печера". У 2,5 км від Малої Угольки на водорозділі річок Малої та Великої Угольок знаходиться карстова печера, закладена у юрських мармуризованих вапняках і є прикладом дії тріщинуватих вод на слаборозчинні карбонатні породи. Крім сталактитів на стінах утворилися численні кальцитові кульки, які блиском і красою нагадують перлини, звідки й назва.

Цікаве Закарпаття: Цифри і факти, про які ви могли і не здогадуватися - фото 4

Найбільша кількість різновидів голубців - 25 - була зафіксована на гастрономічному фестивалі у селищі Великий Бичків. Найменший голубець скрутила на фестивалі цієї смачної страви у селі Четово Берегівського району Єва Нодь. Її кулінарний виріб мав лише 2 сантиметри

Річка "Іршавка" спочатку тече на захід, тоді поступово повертає на південь і південний схід, а потім знову поступово на захід, утворюючи велетенську літеру "S".

У 1770 р. відбулася офіційна поява картоплi на Закарпаттi. Було видiлено великі площi під картоплю та шовковицю.

Найвища людина Закарпаття - проживає у селищі Великий Бичків, що на Рахівщині. Василь Кравчук має зріст 2 метри та 13 сантиметрів

Цікаве Закарпаття: Цифри і факти, про які ви могли і не здогадуватися - фото 5

Труфанець – найвищий природний водоспад Закарпаття. Висота водоспаду 36 м. Розташований біля траси Ясіня-Рахів. Знаходиться на потоці Труфанець – права притока р. Чорна Тиса, на південно-східних схилах Свидовецького хребта. Утворений на місці виходу на поверхню стійких до руйнування піщаників

1300 літній Дуб-чемпіон та 1000 літній Дідо-дуб, що зростають у с.Стужиця Великоберезняського району є номінантами Всеукраїнського конкурсу "Національне дерево України". Дуб-чемпіон зайняв третє місце у номінації "Найстаріше дерево України".

Джерело: zak.depo.ua

 

30 листопада 2016р.

До теми

Коментарі:

  1. Олександр 2020-04-26 / 10:06:47

    "Найдовший залізничний тунель на Україні був" - Так пишуть промоскальські покручі. Українці пишуть "в Україні"

  2. Людмила 2016-12-15 / 20:21:35

    Приветствую интересную информацию

  3. Іван 2016-12-04 / 13:24:53

    Я впізнав перше і друге фото:1-дід Іван з Міжгіря. 2- будинок в с.Розтока, Міжгірський р-н

  4. Роман 2016-12-04 / 10:39:11

    Живемо в живописному краї, люди в нас хороші та працьовиті,одне шкода - правлять нами порошенкоподібні нелюди...

  5. Олександр Горзов 2016-12-04 / 00:58:24

    Іва?н Фе?дорович Фірца?к (Кротон-Фірцак); народився 28 липня 1899, в с. Білки, нині Іршавського району Закарпатської обл.— український борець, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку. 1928 року був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити.

  6. Аня 2016-12-02 / 20:12:52

    Я горда тим, що Бог дав нам таку мальовничу красу!!!